Ten signál jsme cvičili celý týden, komentoval vyrovnávací gól Olomouce střelec Růsek

Ten signál jsme cvičili celý týden, komentoval vyrovnávací gól Olomouce střelec Růsek

Pokud Plzeň nezíská titul, bude to - záleží na úhlu pohledu - z velké části vina nebo zásluha Olomouce. Ta, ač sama do boje o titul z aktuálně sedmé příčky ligové tabulky příliš nepromlouvá, v sezóně se souborem Michala Bílka neprohrála a obrala jej tak o čtyři body.   

Hlavní strůjce druhé plzeňské ztráty a jediný olomoucký střelec vzájemného dvojzápasu Antonín Růsek (první zápas skončil 0:0) přitom nepopíral, že v sobotu měla Viktorie dlouho navrch. “De facto do gólu byli lepší. Až po gólu to z nás spadlo a začali jsme hrát aktivně. Pak už tam byly i kombinační věci. Vyšel nám signál z rohu, který jsme cvičili celý týden. Dobře jsme to sehráli už v prvním poločase, ale tam jsme to ještě proběhli. U mého gólu už to bylo všechno v pořádku,” hlásil po zápase střelec vyrovnávacího gólu Antonín Růsek. A pochválil hvězdu zápasu, plzeňského Santose. “Už v poločase jsme se bavili s Mojmírem Chytilem, že na takhle soubojově dobrého hráče a zároveň rychlého jsme snad v lize nenarazili. Bylo těžké s ním uhrát nějaké balony,” komentoval výkon karvinského fotbalisty na hostování na západě Čech pro web Olomouce Růsek.

Podobně zápas hodnotil i kouč domácích Václav Jílek. “Mám radost z toho, že se nám podařilo zvrátit vývoj utkání. Musím poděkovat divákům, byť jich tady nebylo tolik, kolik bych čekal, tak si myslím, že vytvořili velmi dobrou kulisu a ve druhé půli nám hodně pomohli. Za to jim patří velký dík. Co se týče zápasu. První poločas byl z naší strany velmi špatný. Byli jsme málo odvážní, předvedli jsme málo kvality, příliš jsme ztráceli míče. To se potom složitě hraje s Plzní, když neudržíme míč nahoře. Obraz hry se změnil až po inkasované brance. Hráči odhodili strach a dostali jsme se do fáze, kdy nemáme co ztratit. Poté jsme ukázali velmi dobrý charakter a vyrovnání jsme si zasloužili,” hlásil po zápase na tiskové konferenci přenášené klubovým webem Jílek.

I tak ale má vyšší ambice.  “Potkali jsme se s vedoucím týmem ligy a v utkání jsme  prohrávali. Z tohohle pohledu jde evidentně o bodový zisk. Mrzí mě ale, na základě průběhu, že nejsme nebezpečnějším mužstvem. Postrádal jsem více aktivity v útoku. Myslím, že proti současné Plzni bychom si mohli vypracovat více brankových příležitostí,“ představoval si Jílek. A doplnil i příčiny těchto počátečních nezdarů. Získávali jsme nízko míče. Plzeň nás zatlačila. My jsme míč buďto brzy ztratili, nebo jsme se opřeli o Mojmíra Chytila, který byl následně ale odříznutý. Mám představu, že bychom se měli dostat vpřed postupným útokem přes organizovanou obranu soupeře. V tuto chvíli nám tohle drhne. Po inkasovaném gólu se to zlepšilo,“ uzavřel Jílek.

zdroj: sigmafotbal.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.