Barcelona si už zase vyskakuje. Vyhlédnutá náhrada za Piquého by ale byla k mání za sto mega

Barcelona si už zase vyskakuje. Vyhlédnutá náhrada za Piquého by ale byla k mání za sto mega

Nizozemský reprezentační obránce Matthijs de Light je na hráčském trhu lákavou akvizicí, ale dovolit si jej může jen hrstka vyvolených. Někdejší hvězda Ajaxu, která od roku 2019 působí v Turíně, by měla být v létě nabídnuta Starou dámou k prodeji, ale problémem by mohla být poměrně vysoká cenovka, kterou na svou hvězdičku uvalila.

Dvaadvacetiletý střední obránce se stal klíčovým hráčem Bianconeri a mnozí jej vnímají jako nástupce dosavadního dirigenta defenzivy Giorgia Chielliniho. Z Ajaxu byl před lety vykoupen za 75 milionů eur a tato investice rozhodně nebyla špatnou volbou. Juventus však tíží finanční krize způsobená pandemií koronaviru a taktéž vysoký plat, který De  Ligt v Turíně pobírá.

Podle listu Calciomercato je Juventus ochotný svůj talent prodat, pokud za něj do klubové pokladnice přispěchá částka ve výši 100 milionů eur. Bianconeri chtějí jednat už toto léto, neboť hráči za dva roky vyprší smlouva a vyjednávání o jeho odstupném by mohla být stále složitější.

Proti jeho odchodu se již vyslovil kouč Massimiliano Allegri a také někteří spoluhráči naznačili, že by se jednalo o citelnou ztrátu pro klub. De Light má ve smlouvě klauzuli o uvolnění v hodnotě 120 milionů eur, ale vedení Staré dámy je ochotno z této sumy slevit.

Mezi zájemci o jeho služby jsou například Barcelona a PSG. Katalánský obr pod taktovkou Xaviho zažívá herní vzestup, ale klubová pokladnice je ještě o něco více zdecimována než ta v Turíně. Jen málo kdo si pak dokáže představit, že by klub uvolnil 100 milionů eur na získání nizozemského obránce. Mezi jeho obdivovateli je i PSG, které tuší, že s angažováním Sergia Ramose to nedopadlo nejlépe.

Zdroj: calciomercato.com