Členské příspěvky ČAFH za rok 2022 pomohou fotbalistům z Ukrajiny

Členské příspěvky ČAFH za rok 2022 pomohou fotbalistům z Ukrajiny

Česká asociace fotbalových hráčů bez váhání odsoudila agresivní invazi ruské armády na území Ukrajiny a deklarovala podporu tamním fotbalovým hráčům. Vedení ČAFH rozhodlo o tom, že členské příspěvky, které jsou každoročně věnovány potřebným tentokrát poputují právě na pomoc fotbalistům z válkou zasažené země.

V návaznosti na toto rozhodnutí byla zorganizována výzva adresovaná všem členům ČAFH, kteří začali hojně posílat finanční příspěvky. Někteří fotbalisté zaslali dokonce více, než roční poplatek za členství v hráčské asociaci činí, a tak byla poměrně rychle vybrána částka 50.000,- Kč.

V České republice je už nyní realizováno mnoho tréninkových fotbalových akademií pro ukrajinské uprchlíky. ČAFH se ve spolupráci s Nadačním fondem Shoes4Life rozhodla podpořit tu, kterou má pod svými křídly mládežnický trenér FC Slovan Liberec pan Jiří Zachariáš. Ten ve spolupráci se svým bratrem a Nadačním fondem Veroniky Kašákové zorganizoval přesun fotbalistů ve věku 14 – 15 let z mládežnických akademií klubů Benfika Kyjev a Černomorec Oděsa do Liberce, kde našli mladí fotbalisté nový domov.

Ubytování pomohl hráčům zajistit Liberecký kraj v bývalém domově mládeže, náklady na stravu hráčů ale z počátku nesl pan Zachariáš sám, a právě s touto položkou jsme se pomohli nově vzniklé fotbalové akademii v Liberci pomoci.

Sportovní ředitel České asociace fotbalových hráčů Pavel Hašek se v úterý 12. 4. 2022 osobně vypravil do Liberce, aby hráče ročníků narození 2007 a 2008 osobně navštívil a předal jim symbolický šek na 50.000,- Kč. Z částky vybrané členy ČAFH budou po dobu celého jednoho měsíce hráčům hrazeny obědy a večeře. Fotbalisté navíc dostali od ČAFH tréninkové oblečení, které v aktuálním aprílovém počasí určitě využijí.

Nadační fond Shoes4Life pak mladým ukrajinským hráčům poskytl kopačky značky adidas, které byly centrálou německé sportovní značky adidas International věnovány na podporu charitativního projektu ČAFH už v létě loňského roku.

Pomoc liberecké mládežnické akademii fotbalu se nese v duchu hesla, které dlouhodobě charakterizuje činnost ČAFH – „Vy hrajete, my se staráme!“

Tímto mottem se hodláme řídit i nadále a budeme rádi, pokud nám v tom pomůžete a uhradíte členský poplatek za rok 2022 ve výši 400,- Kč.

Zdroj: ČAFH