Kanonáda AS a obrat Leicesteru. Slavia chybami darovala postup Feyenoordu

Je konec. Cesta Evropou skončila v Edenu. Slavia nedokázala porazit doma Feyenoord a díky žákovským chybám v obraně se loučí s Evropskými poháry. Feyenoord se tak bude chystat na Marseille, která zvládla dvojzápas s Paokem. V dalším semifinále Evropské konferenční ligy uvidíme Leicester a AS Řím.

První dnešní čtvrtfinále je historické. V zápase PSV a Leicesteru to dlouho vypadalo na výhru domácích, ale silný závěr utkání ukázal opak. Utkání otevřel svým gólem Zahavi a hráči Leicesteru si dlouho nevěděli rady a tahali za kratší konec, ale zvrat nakonec přišel během 10 minut. V 77. minutě srovnal Maddison a deset minut pozdějí zvyšoval Pereira. pro Leicester se jedná o historický úspěch, protože je to vůbec poprvé, co se Lišky dostaly do semifinále evropské soutěže.

PSV - Leicester - 1:2

27.Zahavi - 77. Maddison, 88. Pereira

Druhým zápasem v tomto nalosovaném rameni byl souboj AS Řím s Bodo/Glimt. První souboj skončil překvapivou výhrou norského týmu a tak bylo jasné, že trenér Mourinho bude vymyslet vítěznou taktiku. To se podařilo. Během prvních třiceti minut to bylo rychlých 3:0 po dvou gólech Zaniola a Abrahama. Hned ve 49. minutě Zaniolo dokonal svůj hattrick a upravil skóre na 4:0. V semifinále tak uvidíme souboj Leicesteru s AS Řím.

AS Řím - Bodo/Glimt - 4:0

9. Abraham, 23. 29. 49. Abraham

V druhém rameni jsme museli dávat pozor na případného soupeře Slavie v dalším kole. První zápas vyhrála Marseille nad Paokem 2:1 a tak to bylo zcela otevřené. V dnešním zápase otevřel skóre Payet už ve 34. minutě a stav 1:0 vydržel až do konce zápasu. Marseille je tak týmem, který si měl zahrát se Slavií semifinále.

Marseille - Paok - 1:0

34. Payet

Konec všech nadějí je tady. Zápas o všechno zkrátka nevyšel. Slavia hostila Feyenoord ve výborné formě a taky to tak dopadlo. Zápas však rozhodla obrana, která byla na obou stranách tristní. Už v 2. minutě otevřel gólový účet Dessers, i když za dvanáct minut vyrovnal Traoré po další chybě gólmana. Po poločase se to však rozjelo. V 59. minutě zvyšoval znovu Dessers a v 78. dokončil postup Feyenoordu Sinesterra. I přes výsledek musíme říci, že Slavia nepředvedla vůbec špatný výkon a po celý zápas bylo vidět bojovné lví srdce. Je tomu tak a není tomu jinak. Slavii tento zápas nevyšel, ale příští rok to může být všechno úplně jinak.

Slavia Praha - Feyenoord - 1:3