Falšované účetní záznamy? Nedvěd je nevinen!

Falšované účetní záznamy? Nedvěd je nevinen!

Kauza, která opět hýbala italským fotbalem a dala vzpomenut na korupční skandál Juventusu z roku 2006, je zažehnána. Viceprezident klubu Pavel Nedvěd byl spolu s dalšími aktéry údajného falšování účetních záznamů zproštěn viny. Verdikt se netýká pouze „Staré dámy“, ale i dalších jedenácti klubů.

Spolu s Juventusem do propíraného případu, dle vyšetřovatelů, spadaly i další italské celky. Zmínit můžeme Neapol, Janov, popřípadě Parmu, ze které v roku 2001 přestoupil právě do Juventusu legendární brankář Gianluigi Buffon. Kluby byly obviněny z navyšování přestupových částek příchozích hráčů, což mělo za důsledek vylepšení kapitálových zisků za daná období.

Soud Italské federace, však s tímto obvinění nesouzní. Ztotožnil se s precedentem klubů, dle kterého nemají vyšetřovatelé kompetenci ke stanovování tržní hodnoty hráčů.

Dle italského serveru Gazzetty dello Sport je tudíž celá kauza uzavřena, ačkoliv se proti rozhodnutí může žalující strana odvolat.

Pro Pavla Nedvěda byl požadován zákaz činnosti na osm měsíců. Nejtvrdší tresty hrozily šéfům Juventusu Andreovi Agnellimu a Neapole Aureliu De Laurentiisovi a bývalému sportovnímu řediteli turínského klubu Fabiu Paraticimu. Pro kluby prokuratura žádala vysoké pokuty.

Pavel Nedvěd je v managmentu turínského velkoklubu od roku 2009, kdy ukončil svou profesionální kariéru. Viceprezidentem klubu se stal o šest let později.

Zdroj: Gazzeta.it

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.