AC Milán zvítězil v Janově a udržel si náskok v čele italské Serie A. Udinese si zastřílelo proti Empoli

Třiatřicáté kolo itáalské Serie A odstartovaly svými zápasy už v pátek oba milánské kluby. Vedoucí AC porazilo Janov, takže si i přes výhru městského rivala Interu udrželo dvoubodový náskok v čele tabulky. Juventus s Bolognou byl nakonec rád za bod. Utkání Lazia s Turínem pak odstartovalo až ve 20:45.

Velmi dobrým prvním poločasem na půdě Spezie Calcio si získali fotbalisté Interu Milán jednogólový náskok, kterým dostali domácí fotbalisty do situace útočit za každou cenu. To se i potvrdilo a druhý poločas Spezia začala tlakem ve snaze vyrovnat. To logicky vedlo k určitým okénkům v obraně domácích, které ale využil až v 73. minutě Martínez. Poté však Inter mírně povolil v obraně, což vedlo k tomu, že se domácím povedlo zdramatizovat závěr utkání. V 88. minutě totiž snížil Maggiore. V nastaveném čase ale rozhodl o třech bodech pro Inter Alexis Sánchez.

Milánské AC si zkomplikoval cestu za titulem dvěma remízami v řadě, takže proti Janovu musel za každou cenu vyhrát, což se také podařilo. O důležitý první gól favorit se postaral už v 11. minutě Rafael Leão, který využil přetaženého centru Kalulua a skóroval střelou na zadní tyč. Ačkoliv domácí byli po celý zápas lepším a aktivnějším celkem, zasloužený druhý gól přišel až v 87. minutě po dvojitém pokusu Juniora Messiase.

Cagliari zastavilo díky hubené výhře 1:0 proti Sassuolu svůj strmý pád tabulkou Serie A. Po pěti porážkách tak Cagliati získávají tři důležité body, díky kterým se vzdalují sestupovému pásmu na rozdíl šesti bodů. Sassuolo je deváté a prakticky přišlo o poslední teoretické naděje na postup do evropských pohárů.

K velkému překvapení došlo v Sampdorii, kde fotbalisté Salernitany dokázali po jedenácti zápasech bez výhry získat tři body, kterými udrželi teoretickou naději na záchranu italské nejvyšší soutěže. Sampdoria naopak dorovnala historické maximum dvaceti proher v sezóně. Navíc budou mít ještě samo co dělat, aby se vyhli sestupovým příčkám.

Ačkoliv tomu první poločas zápasu Udinese s Empoli nenasvědčoval, nakonec utkání dopadlo jasně ve prospěch domácího Udinese, které ve druhé pětačtyřicetiminutovce zcela  svého soupeře rozdrtilo.

Nejtěsnejším možným vítězstvím vyhráli fotbalisté Fiorentiny doma nad Benátkami. Jedinou brankou tedy o zisku tří bodů rozhodl Uruguajec Lucas Torreira, který ve Florencii hostuje z Arsenalu. Zatímco první půle byla naprosto v režii Fiorentiny, zhruba od 60. minuty se hra poměrně vyrovnala. Hosté ale nemůžou příliš pomýšlet na body, pokud za devadesát minut vystřelí na bránu jen jednou. Vítězství Fiorentiny je tak poměrně zasloužené.

Po bezbrankové první půli v duelu Juventusu s Bolognou se hosté ujali hned v úvodu druhé pětačtyřicetiinutovky po chybě domácího mužstva. Bologna své vedení dlouho držela, ale když už se zdálo, že dovede utkání zdárně ke třem bodům, povedlo se Juventusu, který dohrával v početní převaze, v nastaveném čase vyrovnat.

Pouze jednobrankovou remízou končí utkání mezi římským Laziem a Turínem. Po nezáživném prvním dějství otevřel skóre v 56. minutě Pietro Pellegri, jenž si naskočil na centr Rodrígueze od rohového praporku a zakončil jej nechytatelně k levé tyči. Turínští fotbalisté dlouho hájili těsný náskok a poté, co už to vypadalo na jejich vítězství, se v nastaveném čase hlavou prosadil nejlepší střelec ligy Ciro Immobile po skvostném centru Milinkoviće-Saviće. Český reprezentační obránce David Zima proseděl celé utkání na lavičce Turína.

Serie A, 33. kolo:

Spezia Calcio - Inter Milán 1:3 (0:1)
Branky: 88. Maggiore – 31. Brozović, 73. Lautaro Martínez, 90+4. Alexis Sánchez.

AC Milán - Janov 2:0 (1:0)
Branky: 11. Leão, 87. Messias.

Cagliari - Sassuolo 1:0 (1:0)
Branka: 42. Deiola.

Sampdoria - Salernitana 1:2 (1:2)
Branky: 32. Caputo – 4. Fazio (Mazzocchi), 6. Éderson.

Udinese - Empolii 4:1 (1:0)
Branky: 6. Ismajli vla., 52. Deulofeu, 79. Pussetto, 87. Samardžič – 70. Pinamonti.

Fiorentina - Benátky 1:0 (1:0)
Branka: 30. Torreira.

Juventus - Bologna 1:1 (0:0)
Branky: 90+5. Vlahović – 52. Arnautović.

Lazio Řím - FC Turín 1:1 (0:0)
Branky: 90+2. Immobile – 56. Pellegri .

Neapol - AS Řím 1:1 (1:0)
Branky: 11. Insigne (z pen.) – 90+1. El Sharawy.