Hložek přepíše další rekord, na záda se mu budou dívat Kadlec, Fantiš, Suchý či Polák

Hložek přepíše další rekord, na záda se mu budou dívat Kadlec, Fantiš, Suchý či Polák

Adam Hložek v neděli 17. 4. 2022 nastoupí ke svému stému ligovému utkání, ve kterých doposud vstřelil 32 gólů a připsal si 28 asistencí.

V pouhých 19 letech, 8 měsících a 23 dnech Adam Hložek nastoupí proti Slovácku doma na Letné ke stému ligovému duelu. Rekord prozatím drželi Václav Kadlec a Antonín Fantiš, oběma bylo shodně 20 let a 11 měsíců.

Sparťanský klenot si premiéru odbyl 10. listopadu 2018 pod trenérem Zdeňkem Ščasným, Hložkovi tehdy bylo 16 let, 3 měsíce a 16 dní. Přibližně čtyři měsíce po svém prvním startu se stal nejmladším ligovým střelcem a o necelé dva roky později i nejmladším debutantem v seniorské reprezentaci.

Hložek dlouhodobě Spartu táhne kupředu. „Nastupovat s Adamem musí bavit každého. Je to nadstandardní hráč, který je schopný sám zápasy rozhodovat. Musíme mu připravit takové podmínky, aby toho dokázal využít. V každém zápase něco vytvoří, umí si poradit s plnou obranou. Doufám, že si s ním ještě chvilku zahraju, ale všichni tušíme, že ho čeká větší kariéra za hranicemi České republiky,“ pochválil svého spoluhráče Bořek Dočkal, jehož slova vyšla na sport.cz.

Nejmladší stovkaři v lize

1.-2. Václav Kadlec 20 let, 11 měsíců
  Antonín Fantiš 20 let, 11 měsíců
3. Marek Suchý 21 let, 5 měsíců, 14 dní
4. Jan Polák 21 let, 6 měsíců, 15 dní
5. Marek Havlík 21 let, 9 měsíců, 22 dní

Adamu Hložkovi bude 19 let, 8 měsíců a 23 dnů.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.