Matějovský a pravděpodobně i Procházka by mohli atakovat ligový rekord v dlouhověkosti

Matějovský a pravděpodobně i Procházka by mohli atakovat ligový rekord v dlouhověkosti

Nejvíce odehraných prvoligových sezon na českém území má k tomuto datu čtveřice Pavel Horváth, Marek Matějovský, Jaromír Blažek a Stanislav Vlček. 

Ročníků, do nichž zasáhli, totiž bylo devatenáct.

Jediným dosud aktivním hráčem na čele žebříčku je čtyřicetiletý boleslavský veterán Marek Matějovský, u nějž bude rozhodující, zda bude na nejvyšší úrovni pokračovat i nadále.

A protože je exsparťan s minulostí v Readingu chválen i ve svém fotbalově pokročilém věku, pakliže ve městě automobilů prodlouží o další rok a bude se ho týkat i soutěžní období 2022/2023, uzme si rekordní maximum sám pro sebe, když vše zaokrouhlí na dvacet sezon.

Na dostřel je i sedmatřicetiletý stoper Zlína Václav Procházka, který by v Baťově městě měl pokračovat i jako osmatřicetiletý, což znamená, že v létě vyrovná právě ikony jako Horváth, Blažek a Vlček.

A protože je někdejší zadák Ankarasporu, Baníku či Viktorie Plzeň o tři a půl roku mladší než svěřenec Pavla Hoftycha a navíc hraje v defenzivě, třeba se i on časem podívá na kulaté číslo 20, kam se opravdu nedostanou jen tak průměrní hráči...

P.S: Nejvíce sezon za sebou s alespoň jedním zápasem (18) mají na kontě Libor Došek, Tomáš Grigar i Ondřej Kúdela, který do celého žebříčku může ještě také vydatně promluvit.

Nejvíce sezon, do kterých hráči zasáhli:

 19 - Pavel Horváth
19 - Marek Matějovský
19 - Jaromír Blažek
19 - Stanislav Vlček
18 - Václav Procházka
18 - Tomáš Grigar
18 - Libor Došek
18 - Ondřej Kúdela

Plzeň trpělivě čeká na stanovisko spolumajitele New Jersey Devils, Beauguel si odchod z Doosan arény nerozmyslel...

Zdroj: fortunaliga.cz