Z útočníka trenérem aneb, co dnes dělá Fernando Torres?

Z útočníka trenérem aneb, co dnes dělá Fernando Torres?

Fernando Torres  zamířil do fotbalového důchodu v roce 2019. Následně založil řetězec tělocvičen a svou muskulaturu změnil k nepoznání. Málokdo ale čekal, že se přesune k trénování. Možná ani Torres sám netušil, že se mu trénování na tolik zalíbí. Jeho první zkušeností bylo zapojení se do trenérského štábu na úrovni mládeže a B-týmu Atlética Madrid.

 Nyní je bývalý útočník Liverpoolu i Chelsea, asistentem trenéra Atlética Madrid Juvenil A (do 19 let).

Tým hlavního trenéra Ortegy s Fernandovým přispěním slaví historický úspěch. Poprvé ve své historii se dostal do finálové čtveřice UEFA Youth League a dnes změří své síly se Salzburgem.

Na cestě do semifinále, se mladíci z Atlética vypořádali se svým nesmiřitelným rivalem Realem Madrid a pokořili i Borussi Dortmund,

Ve své domácí soutěži se jim také velice daří, tudíž se na povrch světa dostává otázka, zdali by mohl Torres jednoho dne převzít i první tým Atlética Madrid.

Tato vize budoucnosti není zcela nereálná. Pro příklady nemusíme chodit daleko, vzhledem k historii Zinedina Zidana v Realu Madrid, potažmo Xaviho v Barceloně, avšak Torres si momentálně s obdobobnou myšlenkou nepohrává.  

Trénovat Atlético je futuristická myšlenka, je to velmi daleko,“ uvedl zdroj z okolí hráče serveru Goal. „Právě teď je to nemyslitelné. Atlético má skvělého trenéra, který tam dozajista bude řadu let. To, co Fernando našel je láska ke koučování. Když hrál, nemyslel si, že bude někdy trenérem, ale zkusil to a nyní tomu zcela propadl.“

 Torres by mohl mít k trénování určité predispozice. Během své 18leté hráčské kariéry působil pod křídly mnoha špičkových trenérů, od kterých se mohl učit.

Mistr světa se Španělskem z roku 2010, si přebral od svých trenérů mnohé a nyní se to snaží přetavit do své vlastní vize.

Tým Ortegy a Torrese je defenzivně laděný, což je přesně i DNA u Simeoneho A týmu. Torres se sice během své hráčské kariéry soustředil především na střílení branek, avšak pod vedením trenéru jako jsou José Mourinho a Rafael Benitéz, kteří se s oblibou chlubili svými defenzivními schopnostmi, se i defenzivní stránka hry dostala pod Fernandovu kůži.

Tým Atlética Juvenil inkasoval v této sezóně ve 28 ligových zápasech pouze 10 gólů

"Měl řadu dobrých trenérů: Luise Aragonese, Simeoneho, Mourinha, Beniteze," řekl zdroj blízký Torresovi pro GOAL . „Má trochu motivace, kterou má Simeone, trochu vztahu s hráči, které měl Aragones, trochu taktického myšlení Beniteze, tlak, který musíte dát týmu, který měl Mourinho, má od všeho trochu. “

Kdyby se bývalému útočníkovi podařilo skloubit všechny tyto zkušenosti v jedno, mohl by se stát fenomenálním trenérem. O podobné vizi nepochybují ani jeho svěřenci

"Všichni známe, jakým hráčem byl," řekl záložník Pablo Barrios působící v Juvenil A. "Když vám na hřišti říká různé věci, není to stejné, jako když vám to říká někdo jiný. Je to Fernando Torres a pravdou je, že je to pro mě čest."

Tato image je také důvodem, proč je středem pozornosti na lavičce spíše než hlavní trenér Ortega.

Zdali Torres někdy usedne na lavičku A týmu Atlética Madrid je otázkou, ale již teď si získal pozornost a fanoušci s nadšením navštěvují zápasy mládeže.

goal.com, atleticodemadrid.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.