Co se musí stát, aby se v Premier League zapojily do bojů o titul i jiné kluby než Liverpool a Manchester City?

Co se musí stát, aby se v Premier League zapojily do bojů o titul i jiné kluby než Liverpool a Manchester City?

Letošní ročník anglické nejvyšší soutěže poukázal na to, jak moc jsou boje o titul v držení "jen" dvou týmů. Ostatní týmy jakoby titul vůbec nezajímal. Co se musí stát, aby jsme se dočkali pravých a tuhách bojů až do posledního kola o titul? 

Nadvláda. Nijak jinak se nedá popsat aktuální situace v anglické Premier League. Liverpool s Manchesterem City si hrají doslova vlastní ligu a před třetí Chelsea mají náskok 14 bodů. Tomu se už nedá ani říkat náskok tak, jako propast. 

V Top šestce se dále nachází Arsenal, Tottenham a Manchester United, kterému na záda dýchá West Ham a Wolves. Takový pátý Tottenham ztrácí na první City 20 bodů. To je tragické. I přesto jak Liverpool s City vévodí tabulce, situace není jen černo-bílá.

Chelsea ligu naposledy vyhrála v sezóně 2016/17 a to s hráči jako Terry nebo Costa. Od té doby převzaly otěže ligy jiné týmy. V letošním ročníku k tomu všemu vypukla na Ukrajině válka a sankce spojené s ruskými občany se dotkly i bosse Romana Abramoviče. Zjednodušeně řečeno je Chelsea na prodej.

Arsenal s Tottanhamem podávají tak nesouměrné výkony, že o bojích o titul se nemůžeme ani bavit. Arsenal jeden týden dostane 3:0 od Crystal palace a ten další přeje Chelsea. Tottenham zase dokáže porazit City, ale o čtyři dny později padne s Burnley, které je v sestupovém pásmu. Těmto dvěma týmů scházi konstantní výkony, zde není o čem.

Posledním, kdo patří do Top 6 je Manchester United. Ten čeká obrovská přestavba, protože takhle to dál zkrátka nepůjde. Tým od nové sezóny nově převezme Erik ten Hag a tým se bude loučit s několika hráči. Jak už bylo přdestřeno, Paul Pogba v týmu pokračovat nebude a další jména se budou jen potvrzovat. Nemusímě si nic nalhávat, v United je hned skupina hráčů v čele s Harrym Maguirem, kteří do takového týmu zkrátka nepatří.

A co se musí stát, aby se i další týmy zapojily do bojů o titul společně s City a Liverpoolem? Zázrak. Nic menšího, než zázrak. 

zdroj: Livesport.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.