Vydra se postaral o výhru Burnley, londýnské derby rozhodl v samotném závěru Pulišič

34. kolo anglické nejvyšší soutěže přineslo doslova gólové hody, ale i překvapivé výsledky. Arsenal přivítal United, City hostilo Watford, Aston Villa přijela do Leicesteru, Newcastle zajel do Norwiche a Tottenham do Brentfordu.

Překvapení nebo nečekaná událost? Ano. Je tomu tak a není tomu jinak. Na Etihad stadium přijel Manchester United. Oba týmy za sebou nemají zrovna nejlepší sezóny a u obou se spekuluje o přestavbě kádru. U United to je vzebrubná přestavba, musíme zmínit. Nechce se mi věřit, že něco takového se stalo, ale Arsenal porazil United 3:1 a dostal se zpět do Top 4. Po brankách Tavarese, Saky a Xhaky to nemohlo dopadnout jinak. Za United snižoval Cristiano Ronaldo a Fernandes neproměnil penaltu.

Držení míče není všechno. Gólový apetit dnes neměl ani jeden z týmů Leicesteru a Aston Villy. I když si každá strana vytvořila několik střel, produktivita zůstala na bodě mrazu a my jsme se tak dočkali jen remízy 0:0.

Kanonáda  jak od pána boha. Pocem kam jdeš, dám ti bůra. Přesně s takovým heslem nastoupil do zápasu s Watfordem Mancheter City. Za ten se probudil ze zimního spánku Gabriel Jesus a naděloval. Za 90 minut stihl 4 kousky, jeden nechal Rodrimu. Watford se snažil odpovědět, když ve 28. minutě snížil Kamara, ale to bylo všechno. City si tak upevnilo první příčku a bude čekat, jak Liverpool zahraje s Evertonem.

15 minut a je po zápase. Po dlouhých šesti letech Norwich doma padl s Newcastlem. Ten přijel se třemi vítězstvími v zádech a chtěl tak ukázat svoji formu. Ve 35. minutě otevřel gólový účet Joelinton a za pět minut skóroval znovu. Pět minut po hvizdu začátku druhého polčasu se prosadil Guimaraes a bylo hotovo. Newcastlo rozdrtil domácí Norwich 3:0 a posunul se tak na 9. příčku.

Posledním zápasem sobotního hracího dne je duel mezi Brentfordem a Tottenhamem. Pro Tottenham se jedná o shledání s bývalou hvězdou Christianem Eriksenem a zatím se pytel s góly tedy neroztrhl. Píše se 61. minuta a stav zápasu je stále 0:0.

Londýnská Chelsea se v městském derby dlouho trápila v koncovce a nemohla nalézt recept na pevnou defenzivu West Hamu. Utkání nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou vstřelil v samotném závěru Pulišič. Burnley uspělo doma proti Wolverhamptonu a diváci se dočkali jediného gólu, který ve druhé půli vstřelil Vydra.