Brzy čtyřiačtyřicetiletý Zavadil stále ještě nepřemýšlel o konci: Už se cítím líp, rád bych si ještě v této sezoně kopl do míče

Brzy čtyřiačtyřicetiletý Zavadil stále ještě nepřemýšlel o konci: Už se cítím líp, rád bych si ještě v této sezoně kopl do míče

I když brzy už čtyřiačtyřicetiletý středopolař Pavel Zavadil kvůli svalovému zranění Zbrojovce nepomohl již od listopadu loňského roku, pod návratem mezi elitu bude podepsaný i tak.

"Je to jeden z mých posledních velkých úspěchů kariéry. Je to krásné zajistit si postup tak dopředu. Ale zároveň je to zavazující pro nás všechny v klubu, abychom pracovali intenzivně dál. Jsou tady šikovní mladí kluci, s nimiž se dá pracovat a z nichž mohou být stabilní prvoligoví hráči. Teď si musí zejména oni uvědomit, jaká obrovská šance před nimi stojí. Budou hrát první ligu v klubu s renomovanou značkou a musí toho využít jak ve prospěch klubu, tak i pro sebe. To je musí hnát vpřed," uvedl na portálu aktualne.cz nejstarší hráč FNL, který v této sezoně naskočil do osmi zápasů s bilancí jednoho přesnéh zásahu.

I když už má Brno jistotu Fortuna:ligy ročník ještě nekončí. Celek z Wedos arény má před sebou střety s Vlašimí, Duklou, Chrudimí i Táborskem. "Už se cítím líp, ale stoprocentní to není. Uvidíme, rád bych si ještě v tomto ročníku do míče kopl," doplnil svěřenec Richarda Dostálka, který by mu mohl vyjít vstříc.

Tím spíš, že by klidně mohlo jít o jeho poslední starty profesionální kariéry. "Ještě jsem o tom nepřemýšlel. Samozřejmě už mám nějaký věk, vracela se mi zranění. Ve fotbale se nedá plánovat tak dopředu, zvláště v mém věku. Tak uvidím, co bude v létě," uzavřel na aktualne.cz bývalý hráč Opavy či Sparty, s níž mimochodem před 19 lety slavil mistrovský titul.

Dostálek: Spousta lidí mi nepřála, nevěřili, že se hned za rok vrátíme. Mám obrovskou radost, že neměli pravdu

Zdroj: aktualne.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.