Ze dvou až tří sparťanů se v létě stanou hráči Jablonce. Nejblíže Střelnici by měli být Juliš a Polidar

Ze dvou až tří sparťanů se v létě stanou hráči Jablonce. Nejblíže Střelnici by měli být Juliš a Polidar

Když se před časem přesunoval Tomáš Čvančara do Sparty, Jablonci bylo na Letné slíbeno, že budou na Střelnici odesláni na hostováni hned dva hráči.

Protože ovšem byly tehdy oba jablonecké cíle na marodce, zelenobílý celek chce dohodu uplatnit v nadcházejícím letním přestupovém okně...

Jedním z vytipovaných hráčů je sedmadvacetiletý Lukáš Juliš (smlouva do 30. června 2023), který chyběl dlouho a před několika týdny se začala pozvolna vracet do koloběhu ve sparťanském béčku, s tím, že v dubnu se prosadil v jeho trikotu hned dvakrát.

Odchovanec Sparty prošel v posledních letech také Bohemians 1905 nebo Sigmou Olomouc a Jablonec tak bude již třetím klubem mimo hlavní město, které otestuje.

Dalším hráčem, jenž byl se severočeskou značkou spojován, je dvaadvacetiletý Matěj Polidar (kontrakt do léta 2023), jenž si ještě v průběhu podzimu připisoval starty za áčko, nicméně na jaře už si v prvním týmu téměř nekopl a hraje za Horňákovu rezervu jen FNL.

"Mám představu, že dva až tři fotbalisté se stanou hráči Jablonce. Zda přestup nebo hostování, to je věc jednání. Sparta pro nás vždycky byla partner, který nám pomáhal s posílením kádru," ozřejmil na portálu iSport.cz Miroslav Pelta.

V Edenu to svého času Zelenému nevyšlo, nyní ho pošle Pelta na zkušenou pravděpodobně na Letnou

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.