Překvapení ve Španělsku: Cádiz obral Sevillu, Alavés porazil senzačně Villarreal. Real slaví titul a Valencia znovu nevyhrála

Souboj druhé Sevilly s o záchranu bojujícím Cádizem odstartoval čtyřiatřicáté kolo španěskén LaLigy. A předehrávka nakonec skončila překvapivou remízou. K ještě většímu překvapení pak došlo na Estadio de Mendizorroza, kde domácí Deportivo Alavés porazilo Villarreal 2:0. V dalším utkání pak Real Madrid vede na barcelonským Espanyolem 2:0 poté, co se dvakrát trefil Rodrygo.

Domácí Sevilla získala vedení už v 7. minutě, kdy se po centru z rohového kopu hlavou trefil Júsuf Nasírí. Inkasovaný gól ovšem paradoxně více pomohl Cádizu, který od té chvíle začal výše postaveného soupeře přehrávat. Za sympatický výkon na půdě favorita byli hosté odměněni zaslouženým vyrovnáním v 66. minutě, kdy se prosadil Lucas Pérez. Cádiz tak udělal důležitý krok k záchraně. Na osmnáctou Granadu má však náskok pouhých dvou bodů.

Fotbalisté o záchranu Deportiva Alavés slaví nesmírně důležité tři body za výtězství 2:1 nad Villarrealem, čímž vykřesali naději na záchranu v LaLize. Alavés přededl zejména v první půli výtečný výkon, díky kterému se dostali domácí fotbalisté do dvoubrankového vedení. Villarreal sice ve druhé půli přidal a byl výrazně lepší, ale proti nadšeně bojujícím domácím se hostům povedlo pouze snížit. vedou nad o poháry bojujícím Villarrealem 2:0. Fotbalisté Alavésu tak více než dobře odpovídají na páteční remízu Cádizu se Sevillou.

A oslavy mohou začít. Santiago Bernabeu se doslova otřásá v základech. Do Madridu přijel Espanyol a i když Real neměl ani jednoho ze tří hlavních stoperů, dokázal doslova a do písmene zdemolovat barcelonský celek. Dvakrát se trefil Rodrygo a další dva góly přidali Asensio a Benzema. Real tímto vítězstvím ztvrdil svou letošní dominanci v La Lize a dokráčel si k 35. titulu v historii. Na druhou Sevillu s Barcelonou má náskok neuvěřitelných 15 bodů.

A zase ne. Valencia už letos asi nevyhraje. Po slibném úvodu v derby s Levante kdy Duro poslal netopýry do vedení dostal Gaya červenou kartu a oslabil tak svůj tým na 70 minut. To se jim stalo osudným. V 82. srovnal Duarte a bylo vymalováno. Těžce se to píše, ale Valencia má před sebou hodně těžké léto, aby se něco změnilo.