Netradiční překvapení ukrytá ve smlouvě Jürgena Kloppa

Netradiční překvapení ukrytá ve smlouvě Jürgena Kloppa

Jak jsme již dříve uvedli, tak německý stratég Jürgen Klopp, prodloužil smlouvu v Liverpoolu až do roku 2026. Stále se jedná o fantastickou zprávu pro všechny příznivce „The Reds“.  V rámci jeho nové smlouvy se však objevily velice zajímavá a překvapivá fakta, o kterých informoval britský list The Athletic

 

Žádná výpovědní klauzule:

Čtyřiapadesátiletý rodák ze Stuttgartu nemá ve smlouvě výpovědní klauzuli, to znamená, že může opustit klub, kdy chce, aniž by musel cokoliv platit. Toto rozhodnutí jen ukazuje vzájemnou důvěru představenstva klubu v Kloppa.

Nedošlo k navýšení platu:

Ačkoliv se to může zdát jako neuvěřitelné i s ohledem na to, že jak hráči, tak i trenéři se dožadují stále větších odměn, a zpravidla při prodloužení smlouvy dochází i k navýšení honoráře.  Smlouva Jürgena Kloppa však zůstane identická a i přesto, že Klopp bude i nadále vydělávat 12 milionů eur ročně, stále bude třetím nejlépe placeným trenérem na světě. 

Trenérský štáb si na druhou stranu polepšil:

Celý trenérský štáb okolo si vydobyl výrazné navýšení platu. Nově dojde k navýšení o 2 miliony eur pro každého.

Tato skutečnost může být precedentem toho, že rozhodnutí o stejné výši platu v případě německého stratéga má spíše sportovní podtext než ten ekonomický.

I tento fakt posiluje, již tak silné pouto mezi fanoušky a Kloppem, kteří mu před nedávnem složili vlastní oslavný chorál: I’m so glad, that Jurgen is a Red.

Zdroj: TheAthletic.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.