West Hamu nestačila ani Coufalova asistence, Arsenal je blízko LM, Everton si poradil s Chelsea, Liverpool ani City nepřipustili překvapení

Pětatřicátým kolem pokračuje o víkendu anglická Premier League. Jako první vstoupil do bitvy Liverpool s Newcastlem. Přímý účastník bitvy o titul vyhrál na půdě Newcastlu o jednu branku a minimálně do večera tak bude na prvním místě tabulky. Večer se na něj však vrátil Manchester City, protože vyhrál na půdě Leedsu. Lampard zdolal klub svého srdce. Kladiváři doma podlehli Arsenalu.

Perfektní podívanou nabídl poločas utkání mezi Newcastlem a Liverpoolem, Newcastle proti favoritovi hrál v první pětačtyřicetiminutovce odvážně a pouze nebránil. Stejně tak Liverpool se snaží, takže bylo k vidění několik zajímavých šancí. O první a zatím jedinu branku se postaral Naby Keïta, který udělal kličku slovenskému brankáři Dúbravkovi. Další dvě velké příležitosti The Reds ale slovenský brankář zlikvidoval. I ve druhé půli předváděl Newcastle odvážný fotbal, který ale na technicky kvalitnější hosty neplatil. Liverpool byl lepším týmem a zaslouženě tak bere tři body, které ho inimálně do večera posouvají do čela Premier League.

Pětizápasový půst skončil. Aston Villa přivítala Norwich a ten to znovu odnesl. Za domácí se prosadili Watkins s Ingsem a konečně tak dovedli svůj tým k vítězství. Norwich odsoudili k potupnému sestupu do Championship. Villa si touto výhrou zajistila klidný střed tabulky, takže už může hrát zcela uvolněně. To Norwich už spřádá plány na příští rok a postup do nejvyšší soutěže.

Klid a řád. Taková nálada panuje v táborech Crystal Palace a Southamptonu. Oba týmy už o nic nehrají a tak se zdálo, že to proběhne v poklidu. Infakrtový závěr však všechny přítomné musel zvednout ze sedadel. Za Southampton otevřel skóre Roemu a za Palace srovnal Eze. Až v samotném závěru zápasu, 92. minutě, rozhodl o vítězství Crystal Palace Wilfried Zaha.

Vyhraj nebo padáš. Burnley a Watford. Watford už s největší pravděpodobností spadne společně s Norwichem, takže tento zápas byl byl buď o vše nebo o nic. Watford dokonce vedl po vlastním gólu Tarkowskiho, ale dva góly Corka a Brownhilla zápas otočily a Burnley tak poslalo Watford zpátky do druhé ligy.

Obrana mínus, Wolves mínus. Rackové z Brightonu si udělali druhé Vánoce a nadělovali fíky. Obrana Wolves jim povolila dokonce 3. Tento zápas se zkrátka hrubě nepovedl a musí se jít dál. Wolves touto prohrou ztratili tři body v honbě za poháry.

Titul nedostane nikdo jen tak zadarmo. Ikdyž dnes Liverpool dokázal přehrát Newcastle, City kontrovalo kanonádou proti Leeds. Jako hosté jim nastříleli hned 4 góly od Rodriho, Akého, Jesuse a Fernandinha. Jak dopadne boj o titul?

Tottenham si ve 35. kole Premier League připsal důležitou výhru nad Leicesterem 3:1, čímž dostal Arsenal v boji o Ligu mistrů pod velký tlak. Na jasné výhře „Kohoutů“ měli největší podíl jednou brankou Kane, dvěma asistencemi Kulusevski a dvěma góly a jednou asistencí hráč utkání Son. Za „Lišky“ až v nastaveném čase kosmeticky upravil Iheanacho.

Lampard se svým Evertonem udolal klub svého srdce Chelsea 1:0. O všem rozhodla 47. minuta, když po chybě Azpilicuety se zmocnil míče Richarlison a střelou uvnitř pokutového území dal Evertonu naději na záchranu.

Arsenal se proti West Hamu ujal vedení ve 38. minutě, když si Rob Holding naskočil na centrovaný míč z rohového kopu, který krásně naservíroval Bukayo. Ve 45. minutě bylo vyrovnáno po parádní týmové akci. Na finální přihrávku do vápna poslal Vladimír Coufal a Jarrod Bowen se nemýlil. O všem rozhodla 54. minuta, když po centru hostujícího Martinelliho se ve vápně nejlépe zorientoval Gabriel a hlavičkou zamířil přesně mezi tři tyče.