Bonucci rozhodl o výhře Juventusu, nezaváhalo ani AC či Inter, Barák přispěl gólem k výhře Verony v Cagliari

Pětatřicátým kolem pokračuje o víkendu také italská Serie A. Neapol svůj zápas se Sassuolem proměnila ve střeleckou show. V bitvě Verony s Cagliari pak přispěl ke třem bodům pro Veronu také český záložník Antonín Barák svým gólem z osmé minuty zápasu. Juventusu zajistil výhru dvěma góly po rohových kopech stoper Bonucci, AC Milán vyhrálo gólem až v závěru a stále drží první místo.

Dobrým výkonem okořeněný gólem se zaskvěl český záložník Antonín Barák v dresu Verony proti Cagliari. Byl to právě český reprezentant, kdo otevřel skóre zápasu v osmé minutě po přihrávce Simeoneho. Veroně vyšel první poločas náramně -jak jej začala, tak ho i skončila - tedy brankou. V samém závěru totiž zvýšil na 2:0 Caprari. Ve druhé půli přišel ze strany Cagliari lepší výkon, který přinesl v sedmapadesáté minutě i snížení na 1:2. I přes snahu se ale Cagliari proti dobře bránící Veroně již neprosadilo.

Prakticky vše, čeho se dotkli fotbalisté Neapole v utkání se Sassuolou skončilo v síti hosujícího celku. Domácím fotbalistům výtečně vyšel úvod utkání - již ve 21. minutě byl stav utkání 4:0 pro Neapol a rozhodčí by mohl odpískat konec. Ve druhé ptačtyřicetiminutovce domácí Neapol navíc ješt přidala dvě branky. Fotbalisté Sassuola už pak pouze v samém závěru již dávno rozhodnutého utkání přidali čestný gól.

Janovské derby dopadlo lépe pro Sampdorii. Ta potopila padající FC Janov a sama sobě pomohla k záchraně. Jediným gólem rozhodl Sabiri a poslal tak městského rivala do Seria B.

Juventus se výhrou 2:1 nad Benátkami přiblížil k účasti v Lize mistrů. Obě branky „Staré dámy“ vstřelil Leonardo Bonucci, který si tak nadělil povedený dárek ke svým 35. narozeninám.

AC Milán mělo nad Fiorentinou obrovskou převahu a spoustu zahozených šancí, i tak je tým trenéra Pioliho blíže k titulu, když se 8 minut před koncem trefil Leao.

Inter v Udine nezaváhal, nicméně na svého úhlavního rivala z AC stále ztrácí dva body.

Serie A, 35. kolo:

Cagliari - Hellas Verona 1:2 (0:2)
Branky: 57. João Pedro – 8. Barák, 44. Caprari.

Neapol - Sassuolo 6:1 (4:0)
Branky: 7. Koulibaly, 15. Osimhen, 19. Lozano, 21. a 54. Mertens, 80. Rrahmani – 87. López.

Sampdoria - Janov 1:0
Branky: 25. Sabiri

Spezia - Lazio Řím 1:0 ve 27. minutě
Branky: 9. Amian

Juventus Turín - Benátky 2:1
Branky: 7. a 76. Bonucci - 71. Aramu

AC Milán - Fiorentina 1:0
Branky: 82. Leao