Region i klub by si zasloužily trofej, míní Kadlec. V nejmenším městě v lize se udělal obrovský kus práce...

Region i klub by si zasloužily trofej, míní Kadlec. V nejmenším městě v lize se udělal obrovský kus práce...
OBSAHUJE VIDEO

Martin Svědík na předzápasové tiskové konferenci před finále MOL Cupu uvedl, že pokud by Slovácko dokázalo trofej vyhrát, byl by to obrovský úspěch pro klub, kabinu i jeho samotného a těší se na atmosféru a plný dům.

O čem všem hovořil jeden z jeho nejzkušenějších svěřenců Michal Kadlec? Mimo jiné i o zopakování čtvrté pozice a útoku na první velkou trofej pro klub. "Minulou sezonu bral člověk jako vrchol, že už to lepší asi být nemůže. Je to pro nás nádhera, i když největší cíl máme ještě před sebou. Zopakování čtvrtého místa v lize a účasti v pohárové Evropě jsou skvělé, ale chceme ve středu získat pohárovou trofej," burcoval kabinu v Uherském Hradišti sedmatřicetiletý stoper, jehož slova zazněla na gol.cz.

I když je v kádru dost třicátníků, ohromná chuť vybojovat úspěch nechybí. "Je to partou, která chce něčeho dosáhnout. Jsme tam sice třicátníci, ale kluci toho moc v evropských pohárech neodkopali, nevyhráli tituly ani národní poháry jako my s Milanem Petrželou. Mají hlad a chuť po úspěchu, jsou tady ve Slovácku dlouho a určitě nepočítali, že by na něco takového mohli dosáhnout. Kromě party je to i trenér, realizační tým, všechno si to prostě sedlo. Daří se nám a zopakování čtvrtého místa je bomba, když si vezmete, jaké týmy jsme nechali za sebou! Slovácko je klub z nejmenšího města v lize, za poslední dva tři roky se tady udělal obrovský kus práce. Nyní to člověk ani neocení, spíš to přijde až časem," přidal na stránkách Gólu bývalý reprezentant Česka se sedmašedesáti mezinárodními starty.

Na podzim Slovácko před vlastním publikem Spartu zdemolovalo po výsledku 4:0 a soupeř nepřijíždí na Moravu ideálně naladěn, protože na Letné pouze remizoval s nováčkem z Hradce Králové. "Středeční zápas bude o něčem jiném, ligové víkendové zápasy nebudou hrát žádnou zásadní roli. My se soustředíme sami na sebe, že jsme zvládli porazit Baník je fajn, ale nic to neznamená. Je to jeden zápas, Sparta z hlediska historie velkoklubu je favoritem, ale hraje se u nás doma. Sparta samozřejmě ví, že prohrála v lize u nás, my naopak nedávno na Letné. Chceme zvítězit, uděláme maximum pro to, aby pohár jako první velká klubová trofej zůstal v Hradišti. Pohár chceme vyhrát a zapsat se do historie tím, že Slovácko konečně vyhrálo nějakou trofej. Když se na to podíváme v rozmezí deseti až dvaceti let, tak řekneme, že jsme to byli my, kdo získali tuto trofej. Region i klub by si to zasloužily," zaznělo z úst obránce, který prošel také Fenerbahce Istanbul i Bayerem Leverkusen.

Pohárové rozuzlení je beznadějně vyprodané. Vzhledem k dělení vstupenek by však diváci neměli být dvanáctým hráčem pro ani jednoho finalistu. "Finále neorganizuje Slovácko, ale FAČR, takže se i vstupenky dělí mezi oba finalisty. Myslím si proto, že na finále přijede i hodně sparťanských fanoušků. Nebude to tedy jako normální ligový zápas. Doufám, že budeme mít domácí atmosféru, že naši příznivci nebudou na stadionu v menšině, že spíš oni koupí vstupenky od těch sparťanských, než aby tomu bylo naopak. Věřím, že potvrdíme formu na domácím hřišti a finále vyhrajeme! Takové jako v Trabzonu, který vyhrál po osmatřiceti letech tureckou ligu, to asi nebude. Když to dopadne, bude to spontánní a velká oslava," zakončil na portálu gol.cz Kadlec, jenž se zmíněnými lístky pamatoval zejména na své blízké a lidi, kteří pro něj něco udělali, než na ty, kteří se mu s žádostí o lupeny ozvali třeba po roce.

Co dál? Kdybych měl prodloužit, tak by to byl finální rok. Kvůli překonání otce ale hrát ligu rozhodně nebudu, říká Kadlec

Zdroj: fcslovacko.cz, gol.cz