Déšť překazil finále poháru. Sparta se v Hradišti o pohárovou trofej číslo 8 a částečnou záchranu sezony porve až 18. května

Déšť překazil finále poháru. Sparta se v Hradišti o pohárovou trofej číslo 8 a částečnou záchranu sezony porve až 18. května

Všechno bylo připraveno, ale překazil to déšť a špatný terén na stadionu v Uherském Hradišti, které se poprvé v historii stalo dějištěm finálového klání domácího poháru. Městský stadion Miroslava Valenty se tak stane jedenáctým stánkem, který dostal šanci rozuzlení hostit až 18. května. Fotbalistům Sparty a Slovácka se tak prodlouží sezóna.

Nejčastěji proběhlo finále v Praze a to šestnáctkrát. Hned třikrát byla dějištěm Olomouc, dvakrát Plzeň, Liberec a Mladá Boleslav a jednou dostaly šanci adresy v Teplicích, Jihlavě a Chomutově.

První květnovou středu dorazil na Moravu sedminásobný vítěz poháru a sice Sparta, která chtěla osmým ziskem trofeje alespoň částečně zachránit další ne až tak výrazný soutěžní ročník.

Výběr trenéra Martina Svědíka na čele s aktuálně nejlepším střelcem prvoligové tabulky Václavem Jurečkou však chtěl podle vyjádření nejzkušenějších borců Michala Kadlece s Milanem Petrželou zabojovat o premiérovou trofej klubové historie a na hosty z Letné si hodně věřil.

Průtrž mračen a nezpůsobilý terén však rozhodly o tom,že se všichni aktéři vrátí na místo činu až za dva týdny a to i přesto že padaly i takové návhry, že když už je vše připraveno, mohlo by se hrát i ve čtvrtek 6. 5. Letenským se to však kvůli důležitému nedělnímu výjezdu do Plzně nelíbilo.

Desatero aneb Proč vznikla v českém fotbale nenávist k Plzni a kde může Csaplár najít jednotky buranství?