Lampard se bude muset zpovídat ze svého obvinění proti FA, rozhodčím a Liverpoolu

Lampard se bude muset zpovídat ze svého obvinění proti FA, rozhodčím a Liverpoolu

Kouč Evertonu Frank Lampard byl obviněn anglickou fotbalovou asociací (FA) za „poškozování pověsti fotbalu“ poté, co tvrdil, že Liverpool těží ze zaujatosti rozhodčích během zápasů na Anfieldu.

Lampard se takto vyjádřil poté, co jeho Everton v dubnu prohrál 2:0 s městským rivalem díky gólům Andyho Robertsona a Divocka Origiho z druhého poločasu. Lamparda rozzuřilo zejména to, že během utkání nebyla odpískána penalta pro jeho tým poté, co se „jeho“ Anthony Gordon srazil v pokutovém území s Joelem Matipem.

"No, ve druhém poločase to byla penalta. Ale té se tady nedočkáte. Pokud je ovšem na druhém konci Salah, tak to penalta je," řekl tehdy vytočený Lampard. „Dějí se tu občas sporné věci. Ale dá se to očekávat, když sem přijdete,“ přisadil si ještě bývalý hvězdný záložník po dubnovém zápase na Anfield Road.

Lampard byl poté FA za své komentáře směrem k podjatosti rozhodčích kritizován. Nyní anglická fotbalová asociace svou kritiku potvrdila. „Aktualizace předpisů a disciplíny. Frank Lampard byl obviněn z porušení FA Rule E3 v souvislosti s pozápasovými komentáři v médiích, které učinil po zápase Premier League Evertonu FC proti Liverpoolu FC v neděli 24. dubna 2022,“ stojí v prohlášení. Podle FA komentáře kouče Evertonu představují nevhodné chování, protože naznačují zaujatost anebo napadají integritu rozhodčího zápasu – nebo rozhodčích obecně – nebo znevažují fotbal v rozporu s pravidlem FA E3.1. Lampard má pak do pondělí 9. května poskytnout své vyjádření.

Zdroj: 90min.com

Potřebuji oddych. Ter Stegen nebude chytat v červnových zápasech Ligy národů

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.