Sparta dostala nařezáno od Plzně, Slavia obdobně nadělovala Slovácku

Dalším zápasem nadstavbové části pokračuje o víkendu fotbalová FORTUNA:LIGA. Mladá Boleslav už v pátek zavítala ve finále skupiny o umístění do Olomouce, kde první finálový duel ovládla. V sobotu jsou na programu další čtyři utkání. Skupina o záchranu své duely rozehrála už odpoledne, jediný duel ze skupiny o titul mezi Ostravou a Hradcem Králové odstartoval večer a slavil v něm domácí Baník.

Olomouc - Mladá Boleslav

Po prvním dějství odcházeli do kabin spokojenější fotbalisté Mladé Boleslavi. První poločas se hrál víceméně v nudnějším tempu a šance přibyly až s končícím časem první pětačtyřicetiminutovky. Také zatím jediný gól zatím nepříliš padl až v samém závěru poločasu, kdy se už v nastaveném čase do odraženého míče trefil parádně David Pech. Deset minut po začátku druhé části hry pak vystřelil na Stejskalovu branu Hlavatý, jehož střelu tak trochu smolně přizvedl jeden z obránců domácích a Boleslav se dostala do dvoubrankového vedení.

Domácí Olomouc se dostala zpět do hry v 70. minutě díky gólu střídajícího Pavla Zifčáka, který dokázal přesně zužitkovat přízemní centr Zmrzlého. V závěru pak navíc Sigma dostala jedinečnou šanci utkání minimálně dovést do remízového konce, ale Antonín Růsek však loženku v podobě penalty neproměnil a brankář Jan Šeda se proti němu skvěle vytáhl. Středočeši si tak vezou domů nadějný výsledek pro domácí odvetu, která se hraje příští pátek.

Pardubice - Karviná

Již jako jasný sestupující přijeli fotbalisté Karviné do pražského Ďolíčku proti Pardubicím. A Pardubice začaly aktivně, v úvodní desetiminutovce si vytvořili Východočeši několik dobrých šanci, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Změna tak přišla až ve 33. minutě, kdy Čihák zády k bráně zatloukl míč o břevno do sítě. Pět minut před koncem poločasu pak přidal druhý gól z přímého kopuTomáš Čelůstka.

Celá druhá půle byla poznamenána tím, že o výsledku již bylo prakticky rozhodnuto. Ani jedno z mužstev se nikam nehnalo a nudné utkání nakonec dokráčelo do devadesáti minut.

Zlín - Bohemians

Prakticky každého míče, kterého se fotbalisté pražských Bohemians v prvním poločase ve Zlíně dotkli, skončil v síti domácích. Utkání střelecky otevřel ve dvanácté minutě Hronek, pěknou ranou do levé šibenice. Deset minut na to to již bylo 2:0 pro "Klokany". Po rohovém kopu se ve skvělé pozici objevil Chramosta a nikým nebráněný uklidil míč za Rakovanova záda. Pět minut na to přidal korunu tragickému poločasu "ševců" Vraštil, který nešťastným odrazem dopravil míč do vlastní sítě. O pár minut později sice Youba Dramé povedenou střelou z hranice pokutového území snížil náskok, ale ještě do konce poločasu stihl vrátit po skvělé kombinaci Bohemce vedení Roman Květ.

Po změně stran tempo hry výrazně opadlo. Prakticky už bylo rozhodnuto a hra se přesunula do středu hřiště, kde se již nic zajímavého neodehrálo.

Teplice - Jablonec

O důležitosti utkání se ohli během úvodních patnácti minut přesvědčit všichni diváci. K vidění bylo několik zajímavých šancí na obou stranách, ale nic z nich nakonec nebylo. Ačkoliv mírně aktivněji vstoupili do zápasu domácí fotbalisté, s postupem času začala jejich hra uvadat. Později pak zahrozil Fortelný, který prakticky Hanuše v jablonecké bráně překonal, ale toho zachránili obránci. Úvodní zásah se tak podařilo zaznamenat až Kubistovi ve 28. minutě, který využil nepovedené obranné hlavičky. Ta ho vyslala do útoku a díky přizdvižení pokusu Janem Shejbalem na míč Tomáš Grigar nakonec nedosáhl. Teplice se pak ještě připravili jednu povedenou šanci, aůle Hanuš hosty z Jablonce podržel.

Po změně strany bylo jasně vidět, jak moc fotbalisté Teplic chtějí, ale ení jim prostě přáno. Jablonec dobře bránil a naopak hrozil z nepříjemných protiútoků. V 75. minutě měl sice ideální možnost vyrovnat Filip Žák, ale jeho povedená šajtle jen o kousek minula pravou tyč Hanušovy brány. Teplicím pak už nepomohl ani vyběhnuvší Tomáš Grigar na samém konci utkání. Teplice se tak kvůli druhé prohře v řadě propadly na předposlední místo ligové tabulky.

Baník Ostrava - Htadec Králové

Hradec začal aktivně a už v sedmé minutě se radoval z gólu, který vstřelil kapitán Vlkanova z hranice velkého vápna. Poté se hra velice vyrovnala a bojovalo se především ve středu hřiště. Ojedinělou šanci však zužitkoval Baníkpoté, co se Jiří Klíma načechral centr na hlavu Ladislava Takácse. Ještě do konce půle mohli vrátit Hradci vedení Vlkanova s Kubalou, ale brankář Ostravy Jan Laštůvka byl proti.

V nastaveném trendu pokračovala hrai ve druhé půli a oba týmy se dostávaly do šancí.  Banék zlomil odpor sympaticky hrajícího nováčka v sedmašedesáté minutě, kdy donutil napadající Gigli Ndefe k chybě Františka Čecha, který pod tlakem přihrál před bránu soupeři Almásimu. A ostravský kanonýr se z bezprostřední blízkosti nemýlil. I poté mohl Hradec vyrovnat, ale nebylo mu přáno. Třetí gól pak přidal a zápas definitivně rozhodl svým druhým gólem v utkání ostravský Almási v 88. minutě.

Plzeň - Sparta

Šlágr tohoto kola vyšel lépe pro domácí, kteří od úvodních minut kráčeli za ziskem tří bodů. Již v deváté minutě poslal Plzeň do vedení Beauguel, který dokázal využít rohového kopu Kalvacha. Západočeský klub se však nechtěl s hubeným náskokem smířit a druhou trefu přidal Havel po přihrávce Kopice. O pět minut později však Viktorii zatrnulo, neboť Bucha za svůj faul spatřil červenou kartu.

Sparta nedokázala svou početní výhodu zužitkovat a byla to naopak Plzeň, která svůj náskok pojistila přesným zakončením kapitána Hejdy. Po změně stran se již diváci další branky nedočkali, hosté navíc srovnali stav hráčů na hřišti, když červenou kartu spatřil Krejčí.

Slavia - Slovácko

Slavia vstupovala do zápasu pod tlakem, neboť potřebovala bezpodmínečně uspět proti Slovácku, aby udržela dvoubodovou ztrátu na Plzeň. Diváci v Edenu se dočkali první trefy krátce před půlhodinou hry, kdy po chybě brankáře Nguyena trestal Plavšič.

Také po změně stran jsme byli svědky poměrně vyrovnané hry, přesto to byli opět sešívaní, kteří se radovali ze vstřelených gólů. V 75. minutě našel centr Ševčíka ve vápně Traorého, který se nemýlil. Pět minut před koncem pak Lingr upravil na 3:0 pro domácí.

FORTUNA:LIGA, SKUPINA O TITUL:

Ostrava - Hradec Králové 3:1 (1:1)
Branky: 67. a 88. Almási, 24. Takács - 7. Vlkanova.
ŽK: Jaroň, Takács - Jakub Klíma.
Diváci: 4 253.
Rozhodčí: Křepský - Arnošt, Bureš - Machálek (video).
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Takács, Lischka (46. Chlumecký), Fleišman - Jaroň (69. Kuzmanovič), Kaloč (46. Budínský), Pokorný, Jiří Klíma (77. Falta), Smékal (46. Buchta) - Almási. Trenér: Galásek.
Hradec Králové: Vízek - Jakub Klíma, Král, Čech - Mejdr, Doležal (75. Rada), Kodeš, Novotný (62. Harazim) - Vlkanova - Kubala (75. Dvořák), Prekop (69. Kučera). Trenér: Koubek.