Vyškov s Chrudimí slaví jistotu záchrany ve druhé lize. Ústí čekají ještě těžké chvíle

Také druhá nejvyšší česká fotbalová soutěž pomalu vstupuje do závěrečných kol. Již v pátek rozehrály své duely osmadvacátého kola rezerva Sparty s Opavou a Vlašim s Třincem. V sobotu jsou pak na programu další tři utkání.

V utkání rezervy pražské Sparty s Opavou měli lepší vstup do utkání hosté z Opavy, kterým se povedlo dostat ve 30. minutě do vedení poté, co Žídkovu hlavičku do tyče po Pikulově centru dopravil za Kotka Joss Didiba. Tímto stavem také nepříliš záživná první půle skončila. Do druhého dějství naopak vstoupili aktivněji domácí fotbalisté, kteří si vypracovali několik dobrých šancí a v osmapadesáté minutě se jim povedlo i srovnat zásluhou Matyáše Kozáka. O pět minut později se však opět radovali fotbalisté Opavy, kterým vrátila vedení na jejich stranu nechytatelná rána Denise Darmovzala. Na tento gól již sparťanské "béčko" reagovat nedokázalo.

Duel Vlašimi s Třincem měl po celou dobu jasného vládce. Domácí fotbalisté byli v obou poločasech jasně lepším mužstvem a nakonec zaslouženě slaví jasné vítězství. K tomu našlápli už v první pětaštyřicetiminutovce, kdy se v šestnácté minutě prosadil Suchan. Ve druhé půli se pak Vlašimi povedlo dostat do dvoubrankového vedení, které se ovšem třineckým fotbalistům povedlo snížit opět na rozdíl jediného gólu. V dvaasedmdesáté minutě se však domácí vrátili dvoubrankový náskok na svou stranu a díky své aktivitě přidali v nastavení i čtvrtou branku.

Tím nejlepším možným způsobem vsoupili fotbalisté Vyškova do utkání s Jihlavou. Za domácí totiž hend v úvodní minutě pláchl po levé straně Bienvenue Kinakimana a prudkou ranou poslal Vyškov v Drnovicích do vedení. Odpověď fotbalistů Jihlavy však na sebe nenechala dlouho čekat. Jakub Selnar totiž využil ve třinácté minutě rychlé akce hostů a vyrovnal na aktualních 1:1. I ve druhé půli byl k vidění vyrobnaný fotbal, který rozhodl v 84. minutě Filip Štěpánek a vystřelil tak Vyškovu výhru. V Drnovicích, kde Vyškov hraje svá domácí utkání se tak nyní slaví, jako by domácí vyhráli titul. Vyškov totiž coby nováček soutěže splnil vytoužený cíl a udržel svoji příslušnost ve druhé lize i pro nadcházející sezónu.

V duelu ze spodních pater druhé ligy mezi Ústí nad Labem a Chrudimí jasně a ve všem dominovali hosté z Chrudimi. Po bezbrankové první půli gpotbalisté Chrudimi ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidali a domácímu celku nasázeli během pětatřiceti minut tři góly. Chrudim si zaslouženou výhrou vybojovali účast ve FNL i pro příští sezónu. Naopak Ústí ještě čekají těžké chvíle.

Také fotbalisté Příbrami si zajistili ještě před koncem soutěže záchranu poté, co porazili o baráž usilující Líšeň. Příbram byla po celou dobu zápasu mírně aktivnější a snažila se strhnout vedení na svou stranu. To se jí povedlo jž po dvou minutách hry, když se trefil z rohu Stefan Vilotić. Líšeň sice dokázala ještě v první půli srovnat s domácími krok, když Jakub Černín z dorážky překonal brankáře Smrkovského. Ve druhé půli však Středočeši přidali a hosté již na trefu Dominika Gembického reagovat nedokázali.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 28. kolo:

Sparta Praha "B" - Opava 1:2 (0:1)
Branky: 58. Kozák – 30. Didiba, 65. Darmovzal.

Vlašim - Třinec 4:1 (1:0)
Branky: 16. Suchan, 59.  a 72. Rigo (první z pen.), 90+2. Toula – 64. Kania.

Vyškov - Jihlava 2:1 (1:1)
Branky: 1. Kanakimana, 84. F. Štěpánek – 13. Selnar.

Ústí nad Labem - Chrudim 0:3 (0:0)
Branky: 53. M. Šplíchal, 63. Firbacher, 87. P. Juliš.