Barcelona urvala vítězství na Betisu, madridské derby ovládlo Atlético

Pětatřicáté kolo španělské LaLigy odstartoval duel zachraňujícího se Levante s fotbalisty Realu Sociedad. A domácí fotbalisté si udrželi naději. V dalším záchranářském duelu pak Granada přehrála fotbalisty Mallorcy a přiblížila se záchraně.

Vítězství a tři body, které mají cenu zlata pro domácí fotbalisty. Levante totiž urvalo v závěru duelu s favorizovaným San Sebastianem výhru 2:1 a výrazně zvýšilo své naděje na záchranu v LaLize. Domácí měli i štěstí. Hned několikrát je totiž zachránila před inkasovaným gólem branková konstrukce. Přesto to byli domácí, kdo dokázal otevřít skóre utkání. Poté sice fotbalisté San Sebastiánu vyrovnali, ale nadšeně bojující Levante ještě v samotném závěru přeci jen strhlo výhru gólem z penalty na svou stranu. Tím tak dostávají domácí své konkurenty v boji o záchranu pod tlak.

Fotbalisté Granady byli v utkání na Mallorce od samého začátku lepším týmem a po zásluze si z ostrovního klubu odvážejí tři body za vysoké vítězství 6:2. Granada se dostala do vedení již v šesté minutě a snažila se i o další góly. Nakonec se ale naopak povedlo vyrovnat domácím, což i přez herní převahu Granady znamenalo, že oba týmy odcházely d kabin za nerozhodného stavu 1:1. S góly se tak roztrhl pytel až po přestávce, kdy hosté zcela rozstříleli odevzdaný celek domácího klubu. Granada tak udělala velice důležitý krok k záchraně. Naopak Mallorca si i díky páteční výhře Levante na San Sebastiánu svou situaci ještě více zkomplikovala.

Dva rozdnílné poločasy nabídlo utkání Balbaa s Valencií. V první půli nebylo vidět vůbec nic. Ani jedno z mužstev se prakticky nedostalo do žádné šance. Po přestávce oproti tomu byl vidět festival spálených šancí, včetně orazítkování brankových konstrukcí. Ovšem, nic z toho ani na jedné straně.

Duel mezi Celtou de Vigo a Alavésem hraný ve Vigu nabídl naprosto jednznačnou pozívanou. Alavés potvrdil své bídné až strašidelné výsledky na půdě soupeře. Alavés kvůli porážce klesl na dno tabulky a s jeho případnou záchranou to už bude velmi, velmi složité.

Zápas, ve kterém rozhodlo deset minut. I tak by se dal nazvat duel Cádiz s Elche. Cádiz se motivoval bodovým ziskem v minulém týdnu a i dnes bodoval. V poslední desetiminutovce předvedli domácí fotbalisté, jak moc chtějí zůstat v LaLize a během závěrečné desetiminutovky nastříleli hostujícímu Elche všechny tři branky. Skvělý závěr, díky němuž se domácí celek posunul na 16. místo, přičemž na 18. Mallorcou má náskok 3 bodů.

Fotbalisté Barcelony po boji vítězí na půdě Realu Betis 2:1 a pojistili si druhé místo v tabulce LaLigy. Vitězství se však nerodilo lehce. V první půli zachránila oba gólmany branková konstrukce, ale góly začaly padat až po změně stran. V 76. minutě poslal Barcu do vedení střídající Ansu Fati. Andalusané však v zápětí srovnali hlavičkou Marca Bartry po standardní situaci,. Ani to však Betisu body nezajistilo, protože se v poslední minutě avizovaného nastavení do centru Alvése opřel Jordi Alba a ranou pod břevno rozhodl. Domácí si porážkou zkomplikovali situaci v boji o místo v Lize mistrů.

Madridské derby opět přineslo zajímavé šance na obou stranách, ale větší dravost byla znát na straně domácích, kteří si chtěli zajistit účast v dalším ročníku Ligy mistrů. Svěřenci kouče Diega Simeoneho se dostali do vedení v závěru první půle, kdy pokutový kop proměnitl Carrasco. Po změně stran se diváci branky nedočkali, ačkoliv na obou stranách bylo dostatek možností. Atlético nakonec slavilo hubenou výhru 1:0, ale Bílému baletu už o příliš nešlo, neboť o titulu v jeho prospěch již bylo rozhodnuto.

LaLiga, 35. kolo:

Levante - Real Sociedad 2:1 (0:0)
Branky: 53. Miramón, 90. Melero z pen. – 66. D. Silva.

Mallorca - Granada 2:6 (1:1)
Branky: 28. Sevilla, 58. Raíllo – 6. Suárez V, 47. Escudero 55. Puertas, 69. a 90. J. Molina , 78. Uzuni.

Athletic Bilbao - Valencia 0:0

Celta de Vigo - Deportivo Alavés 4:0 (2:0)
Branky:
6. Galhardo, 34. a 66. Aspas, 57. Cervi.

Cádiz - Elche 3:0 (0:0)
Branky: 80. Negredo, 83. Sobrino, 90+3. A. Lozano.

Real Betis - Barcelona 1:2 (0:0)
Branky: 79. Bartra – 76. Fati, 90+4. Alba.

Getafe - Rayo 0:0 (0:0)

Benátky - Bologna 4:3 (2:1)
Branky:
4. Henry, 19. Kiyine, 78. z penalty Aramu, 90+2. Johnsen - 45+1. Orsolini, 55. Arnautović, 68. Schouten

Villarreal - Sevilla 1:1 (0:0)
Branky: 86. Lo Celso - 90+6. Mir

Espanyol - Osasuna 1:1 (0:1)
Branky: 67. Melamed - 42. Barja

Atlético Madrid – Real Madrid CF 1:0 (1:0)
Branka: 40. Carrasco z penalty