Arsenal doma vyzrál na Leeds, West Ham kraloval na půdě Norwiche

Šestatřicátým kolem pokračuje o víkendu také anglická Premier League. V odpoledním programu byly asi nejpřekvapivější plichta Chelsea s Wolves a prohra Manchesteru United s Brightonem. Ve večerním utkání pak hraje Liverpool doma s Tottenhamem na začátku prbí půle zatím bez branek.

Ačkoliv byl Southampton po většinu zápasu s Brentgordem aktivnější, nakonec odchází z utkání bez bodu. Hostům se totiž vůbec nedařilo v zakončení. Naopak právě Brentford proměnil v gól prakticky vše, co měl. Klíčová byla zejména 13. a 14. minuta utkání, ve které se domácím povedlo vstřelit dva rychlé góly. Poté zkušeně branili a nakonec dobrému výkonu nasadili sladkou tečku v podobě jistoty třetího gólu v závěru zápasu. Brentford má po dnešku v tabulce 43 bodů a především definitivní záchranu.

O záchranu bojující Burnley po třech vydřených výhrách tvrdě narazilo s Aston Villou. Na domácím hřišti totiž Burnley nezachytilo úvod a už od sedmé minuty prohrávalo gólem Ingse. Po půlhodině hry navíc zvýšil Buendíaa ve druhé půli pak snahu domácích definitivně ukončila a hlavička Watkinse z 52. minuty. Trefa střídajícího Corneta z nastaveného času už pak nemohla na výsledku moc změnit.

Fotbalisté Watfordu přijeli na hřiště Crystal Palace s vědomím, že se pravděpodobně blíží pádu do League One. To se nakonec stalo realitou, protože svěřenci Roye Hodgsona prohráli gólem z penalty, kterou ve 31. minutě proměnil nejlepší střelec Crystal Palace Wilfried Zaha. Hosté navíc dohrávali zápas v oslabení. Ve zbývajících třech kolech tak čekají tým z hrabství Hertfordshire zápasy už jen o čest, protože doprovodí Norwich o patro níž.

Strhující závěr nabídl duel londýnské Chelsea s Wolverhamptonem. Zápas nakonec skončil remízou 2:2, protože hosté srovnali díky gólu Coadyho, takže si odnášejí z utkání zasloužený a vydřený bod. Blues si sice vypracovali dvougólový náskok dvěma rychlými gólům Lukakua, ale poté snížil střídající Trincao. Wolverhampton se gólu herně zvedl a aktivně si šel pro vyrovnání, kterého se nakonec dočkal.

Totální zmar a zoufalství předvedli fotbalisté Manchesteru United v Brightonu. Ten totiž slavný Manchester United na svém stadionu vyklepl vysoko 4:0! Rackové navíc vyhráli doma poprvé v tomto kalendářním roce. Výhra to byla nicméně zcela zasloužená. Domácí byli od začátku lepším týmem a v 15. minutě byli za svou aktivitu odměněni gólem Moisése Caiceda. Stavem 1:0 první poločas i skončil. Hned začátkem druhé pětačtyřicetiminutovky přidal druhý gól Cucurellu. V 57. minutě pak zvýšil na 3:0 Pascal Groß a strašidelnou patnáctiminutovku fotbalistů z Old Trafford dokonal v 60. minutě Leandro Trossard.

Velmi dobrou podívanou nabídl duel Liverpoolu s londýnským Tottenhamem. Domácí Liverpool byl zejména v prvním poločase mnohem lepším týmem, ale své šance a převahu nedokázal ke své smůle využít. I ve druhém poločase byli The Reds lepším týmem, i když se hra mírně vyrovnala. Překvapivě to však nakonec byli hoté z Londýna, kdo se na Anfield Road dostal do vedení. Vzhledem k tomu, jaké hosté měli štěstí, mohou být nakonec fotbalisté Liverpoolu spokojeni, že jim tam padla alespoň vyrovnávací branka. V boji o titul je to samozřejmě velká ztráta. Liverpool se sice vyšvihl do čela, ale v tabulce má stejný počet bodů jako toho času druhý Manchester City. Ten má ovšem zítřejší zápas s Newcastlem k dobru.

Nedělní program ostrovní nejvyšší soutěže nabídl čtyři utkání a o góly rozhodně nebyla nouze. Arsenal se dostal proti Leedsu do vedení během úvodních deseti minut, kdy se hned dvakrát prosadil Nketiah. Po změně stran se podařilo snížit Llorentemu, ale i tak Gunners náskok uhájili.

Norwich neměl proti West Hamu šanci a Kladiváři se po vyřazení z Evropské ligy soustředili na domácí soutěž. V první půli se prosadili Benrahma a Antonio, ve druhé pak Lanzini z penalty. Po závěrečném hvizdu byl stav skóre 0:4. Leicester neuhájil půdu před nájezdem Evertonu. Na trefu Mykolenka ještě reagoval Daka, ale Holgate nakonec obstaral tři body pro hosty.

Citizens využili sobotního zaváhání Liverpoolu a na Etihad Stadium nepustili Newcastle ke slovu. V první půli poslali domácí do vedení Sterling a Laporte, po změně stran pak přesné zásahy slavili Rodri, Foden a opět Sterling.