Spartě chybí krajní beci a chce to hotovýho útočníka, tvrdí Řepka a volá po velkém řezu a vyčištění kádru

Spartě chybí krajní beci a chce to hotovýho útočníka, tvrdí Řepka a volá po velkém řezu a vyčištění kádru

K poslední sparťanské blamáži v Doosan aréně, po které už na Letné nepokračují Pavel Vrba a jeho asistenti, se vyjádřil také někdejší klubový kapitán Tomáš Řepka.

"Sparta by se měla stydět za to, co předvedla a to všichni - celej tým včetně trávníkáře a posledního náhradníka," uvedl ve svém komentáři na Instagramu osmačtyřicetiletý internacionál.

"Vrba pro mě je pořád kvalitní trenér, ale respektuju rozhodnutí. Další který si napsal ven. Bohužel s filozofií nebo přístupem Vrby se hráči nemůžou už dlouho ztotožnit, nemá je dlouhodobě na svý straně a je to znát. Hodně jsem mu věřil, ale celkově už je teď jasný, že to není dobrý," přidal ohledně jeho předčasného konce někdejší reprezentant Česka.

A co samotný šlágr 33. kola? "Nejvíc mě naštvalo to, že celá hra byla bez zájmu, Plzeň to měla snadný! Předvedla přesně to, co jinak vždycky zdobilo Spartu. Nasazení, zápal do hry a využití jakýkoliv situace a hlavně byli efektivní! A to Sparta dlouhodobě nemá a na Plzni je vidět rukopis Michala Bílka, kterýho jsem zažil ve Spartě. Je neskutečný, že 60-70 procent gólů je ze standardních situací, kde by měl bejt šéf. Gólman, nebo jeden hráč, který za to zodpovídá," nabídl budoucí recept na své sociální síti někdejší střední obránce Fiorentiny či West Hamu.

A co nynější mužstvo? Na místě je podle něj čistka. "Nikoho novýho nepřivedli. Chybí krajní beci a chce to hotovýho útočníka! Chce to velkej řez! A vyčistit kádr. Za Spartu má hrát ten, kdo to opravdu chce a hlavně kdo na to má," rozčílil se partner Kateřiny Kristelové, jenž aktuálně dělá přijímačky na trenérskou A-licenci a byť zatím ještě na slavné "S" nemá, v budoucnu by dvanáctinásobného domácího šampiona vedl rád. "Pokud se mě Sparta nebude bát," dodal s úsměvem na Instagramu obránce Červených Janovic, jenž za onen tým nastupoval ve dvou různých časových etapách 1995 - 1998, respektive 2006 - 2011.

Velký trenérsý třesk na Letné odnesli Vrba, Bečka i Ticháček. Přežil jen Loučka, za nímž míří k áčku Horňák

Zdroj: IG účet @tomasrepkacz