Klokani srovnali v Jablonci vteřinu po dvanácté. Do baráže jdou Teplice, které přišly v Karviné dvakrát o vedení

Dalším kolem nadstavby pokračovala v úterý fotbalová FORTUNA:LIGA. Na programu byly v úterý tři zápasy skupiny o udržení. Velmi blízko byl definitivní záchraně Jablonec, který doma s Bohemians dlouho vedl, ale nakonec přišel o jistotu přímo s koncem nastavení. Dobrý den nemají za sebou ani fotbalisté Teplic, které v Karviné sice dvakrát vedly, ale vedení si vždy nechaly vzít a jsou tak už jistě do baráže.

Jablonec - Bohemians

Severočeši zahrozili v duelu s pražskými Bohemians jako první už v páté minutě utkání, ale hlavičku Jakuba Martince úspěšným zákrokem zlikvidoval Roman Valeš. A Valeš se zaskvěl i o čtyři minuty později, při reflexivním zneškodnění stoprocentní šance Vojtěcha Kubisty. Pro Jablonec nastala důležitá chvíle ve 23. minutě, kdy musel kvůli zdravotním problémům střídat Černák, kterého nahradil Pilař. A ten sedm minut před koncem první pětačtyřicetiminutovky poslal Jablonec do vedení.

Hned se začátkem druhé půle mohl zvýšit vedení Jablonce Malínský, ale jeho pokus po náběhu za obranu jen přeletěl hostující branku. S přibývajícími minutami byli logicky aktivnější fotbalisté Bohemians, ale za záda Hanuše ne a ne míč dostat. A když už se zdálo, že si Jablonec téměř stoprocentně zajistí příslušnost ve FORTUNA:LIZE i pro příští sezónu, dal v poslední minutě nastavení Klokanům šanci placírkou k pravé tyči Hronek.

Karviná - Teplice

O zázrak vyjeli bojovat fotbalisté Teplic po sobotní domácí prohře s Jabloncem do Karviné. A začátek utkání napověděl, že to budou mít Skláři těžké, protože utkání bylo od úvodu velmi vyrovnané. Do první nebezpečnější šance se dostali hosté až v 17. minutě. Zato však byla gólová. Centr Daniela Trubače z levé strany hřiště doplachtil až k pravé tyči domácí branky, kde jej do sítě ve skluzu dopravil Hyčka. Teplice se však po gólu začaly více věnovat defenzivní činnosti, což vedlo k aktivitě domácích fotbalistů. A těsně před koncem první půle na to hosté také dojeli. Sinjavskij totiž tvrdou ranou k levé tyči přesně zužitkoval dlouhý centr Davita Kobouriho.

I druhý poločas začali lépe hosté z Teplic. Ty mohl dostat zpět do vedení v 55. minutě střídající David Ledecký, který ovšem střelou uvnitř vápna domácí branku trestuhodně minul. Hosté však i nadále stupňovali svůj tlka a v 70. minutě přeci Ledecký poslal zpět do vedení. Kodala chytrým autem našel ve vápně Patrika Žitného, ten předal vedle sebe volnému Ledeckému a ten už se v jasné šanci nemýlil. Když už se zdálo, že by se Teplicícm zázrak přeci jen mohl povést, Slezané v závěrečném tlaku dokázali srovnat. Na cetrovaný míč  si naběhl Petr Buchta a přesnou hlavičkou poslal hosty do baráže.

Pardubice - Zlín

Utkání začalo oboustranně velmi opatrně. Jako první se dostali do šance hosté, ale Fantišova hlavička mířila vysoko nad bránu Markoviče. Nudným a nezáživným vývojem hry bez šancí pokračoval zápas až do 39. minuty, kdy Jeřábek perfektně nasrviroval míč Patrákovi, který posunul Východočechy do vedení.

Zlín do druhé půle nastoupil mnohem aktivněji a nebyl daleko od vyrovnání. V gólové šanci se objevil nejprve Vachtang Čanturišvili, ale Markovič mu svým vyběhnutím nedal žádný čas a pokus zlikvidoval. Hosté se i nadále snažili a to vedlo i k vyrovnání. Jeden z mnoha balónů letících do šestnáctky domácích totiž dokázal k pravé tyči usměrnit Simerský. Po inkasovaném gólu Pardubic mohl Zlín několikrát vstřelit další gól, což se mu ale nakonec nepovedlo. Po remíze 1:1 je tak zlínský Fastav definitivně zachráněn. I Pardubice jsou velmi blízko udržení prvoligové příslušnosti pro příští rok, avšak ještě definitivně vyhráno nemají.

FORTUNA:LIGA, skupina o umístění:

Jablonec - Bohemians 1:1 (1:0)
Branky: 38. Pilař - 90.+3 Hronek.
ŽK: Ikaunieks, Houska, Pilař - Dostál, Vaníček, Köstl.
Diváci: 2 578.