Bosák o sparťanském cíli Herrlichovi: Nemá za sebou žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni

Bosák o sparťanském cíli Herrlichovi: Nemá za sebou žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni

Absolutně nepřesvědčivé sparťanské vystoupení v Plzni, kde bronzový tým Fortuna:ligy prohrál třígólovým rozdílem, překvapilo i Jaromíra Bosáka.

"Musím se přiznat, že jsem nečekal, že to bude od Sparty tak strašidelné. Sparťané měli zřejmě před utkáním dojem, že Plzeň zaleze do obranného bloku a počká si na šance. Jenže opak byl pravdou. Sparta dokonce inkasovala dvakrát ze standardních situací. Přitom každý, kdo v Česku sleduje fotbal, ví, že je ze standardek Plzeň nejnebezpečnější. Z toho by musel vyrůst i ten nejmenší trenér na světě," uvedl na seznamzpravy.cz dlouholetý sportovní novinář.

Dvanáctinásobný český šampion z Generali Česká pojišťovna arény je v současné době spojován s příchodem zahraničního trenéra, konkrétně z Německa a dost je zmiňován například Heiko Herrlich, jehož si sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický pamatuje ze společného působení ve vestfálském Signal Iduna Parku.

Podle komentátora České televize však o až tak renomovaného trenéra nejde. "Co se týče Herrlicha, ten za sebou nemá žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni. Koučoval třetiligový Regensburg, Bochum, následně takřka rok a půl Leverkusen. Ale tam se s ním brzy rozloučili, protože tým nefungoval takticky a jeho herní projev byl mizerný. Následovala štace v Augsburgu, kde vydržel něco málo přes rok a také to nebyla zrovna sláva," vyčíslil na seznamzpravy.cz autor celé řady knižních publikací.

V kuloárech se mimochodem skloňuje i další exdortmundská ikona Matthias Sammer. Nikoliv ale z trenérského hlediska, nýbrž z toho poradentského. Kdyby opravdu dorazil na Prahu 7 i odchovanec Dynama Drážďany a mistr Evropy z roku 1996, určitě by šlo o velké překvapení.

Trenér Sparty musí být odborně zdatný, ale i osobnost, říká exklokan Klusáček a Rosickému doporučuje Haška

Zdroj: seznamzpravy.cz