Plzeň využila zaváhání Slavie a slaví po čtyřech letech titul, výsledková mizérie Sparty pokračuje

Druhou květnovou středu se v rámci skupiny o titul bojovalo o ligové body v Ostravě, Mladé Boleslavi a na Letné, s tím, že největší pozornost byla upředena na hráče Slavie a Viktorie, kteří se perou o primát. První dva týmy tabulky se shodně představily na půdě soupeře.

Baník - Slavia

Pražská Slavia potřebovala odvézt z Ostravy tři body, pokud měla pomýšlet na šanci obhájit mistrovský titul. Sešívaní se dostali velmi rychle do vedení, neboť již ve druhé minutě otevřel skóre Sor. Po půlhodině hry však přišla odpověď a Buchta stav srovnal.

Po změně stran nabídl Lischka hostům početní výhodu a předčasně zamířil do sprch po červené kartě, avšak svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského toho využít nedokázali a remízou 1:1 darovali titul Plzni.

Hradec - Plzeň

Plzeň by v případě zaváhání Slavie mohla s předstihem slavit vytoužený cíl, kterým je zisk mistrovského titulu. Sama ale potřebovala uspět v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové, který již v nadstavbě potrápil obě pražské „S“. Viktoria po první půli držela jednobrankový náskok, který obstaral nejlepší střelec týmu Beauguel.

Ve druhém poločase to byla opět Plzeň, která vykázala gólovou aktivitu. V pětapadesáté minutě zvýšil náskok Mosquera, který dodal Viktorii jistotu. Současné zaváhání Slavie nakonec rozhodlo o tom, že po čtyřech letech je opět vládcem ligy západočeský klub.

Sparta - Slovácko

Po změně stran se ale výběr z Uherského Hradiště zmohl na odpor. V pětapadesáté minutě nejprve srovnal Holzer, devět minut před koncem pak Havlík dokonal obrat, který podtrhl výsledkovou mizérii letenského celku.

Fortuna:liga - 34. kolo:

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 32. Buchta - 5. Sor. Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Antoníček - Franěk (video). ŽK: Kaloč, Pokorný, Almási, Ndefe, Laštůvka - Hromada, Holeš. ČK: 69. Lischka (Ostrava). Diváci: 8728.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Jaroň (83. Boula), Kaloč, Falta, Klíma (77. Chlumecký), Buchta (77. Smékal) - Almási (90. Kuzmanovič). Trenér: Galásek.
Slavia: Mandous - Kačaraba (74. Tecl), Ousou, Kúdela (21. Talovierov), Plavšič (61. Samek) - Hromada (46. Oscar), Holeš - Ševčík, Traoré, Lingr (74. Fila) - Sor. Trenér: Trpišovský.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 20. Beauguel, 55. Mosquera. Rozhodčí: Berka - Kříž, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Kalvach, Chorý, Trusa (všichni Plzeň). Diváci: 3294.
Hradec: Vízek - Klíma, Král, Leibl (51. Soukeník) - Harazim (46. Čech), Rada, Kodeš, Kučera, Novotný - Rybička (68. Prekop), Kubala. Trenér: Koubek.
Plzeň: Staněk - Řezník, Santos, Hejda, Havel - Čermák (67. Pernica), Kalvach - Kopic, Sýkora (54. Chorý), Mosquera (79. Holík) - Beauguel (79. Trusa). Trenér: Bílek.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Branky: 31. Hancko z pen. - 54. Holzer, 81. Havlík. Rozhodčí: Křepský - Pečenka, Machač - Orel (video). ŽK: Höjer - Šimko, Vecheta. Diváci: 7093.
Sparta: Heča - Suchomel, Vydra, Hancko (46. Vitík), Höjer - Pešek (66. Ryneš), Souček, Karabec, Dočkal (60. Hložek), Haraslín (66. Čvančara) - Minčev (82. Sáček). Trenér: Horňák.
Slovácko: Borek - Tomič, Kadlec, Šimko (46. Daníček), Kalabiška - Kohút (63. Sadílek), Ljovin, Havlík, Holzer (83. Divíšek) - Vecheta (73. Cicilia), Jurečka (64. Juroška). Trenér: Svědík.

Příhoda šokuje: Berbrovi tanečníci z plzeňských plesů Berka a Franěk nominováni na HK-Plzeň a Baník-Slavia!