Hvězda Liverpoolu má jasno: Zjistíte, že jsem nejlepší

Hvězda Liverpoolu má jasno: Zjistíte, že jsem nejlepší

Kdo je nejlepším hráčem světa? Tato otázka přichází ve fotbalovém světě na přetřes každý rok a málokdy je zodpovězena ke všeobecné spokojenosti všech zúčastněných.  Liverpoolská hvězda však věří, že právě jí náleží ono prvenství.

Křídelník Reds Mohamed Salah byl před nedávnem oceněn jako Fotbalista roku 2022 podle FWA (Football Writers' Association Footballer of the Year). Jedná se o ocenění udělované v rámci anglického fotbalu nejlepšímu hráči sezóny. Uděluje se na základě hlasování asociace fotbalových novinářů.

 „Egyptský král“, jak je Salahovi přezdíváno, s názorem novinářů souzní a dodává, že jen málo hráčů se může porovnávat s jeho kvalitami.

"Pokud mě porovnáte s kterýmkoli hráčem na mé pozici, nejen v mém týmu, ale ve světě, zjistíte, že jsem nejlepší," řekl Salah pro beIn SPORTS.

"Vždy se soustředím na svou práci a dělám to nejlepší a moje čísla jsou nejlepším důkazem mých slov."

V aktuální sezóně má Salah skvělé statistiky, během 48 zápasů stihl vsítit 30 branek a na dalších 16 asistovat, avšak i na něj doléhá únava. Po Africkém poháru národů nastoupil k 21 zápasům, ve kterých si připsal 7 branek a 6 asistencí, a jak řekl lodivod Liverpoolu Jürgen Klopp, i Salah je jenom člověk.  Je tudíž možné, že toto sebevědomé prohlášení slouží právě k tomu, aby Egypťan překonal vnitřní únavu a opět v sobě zažehnul obávaný plamen.

I přes pokles Salahovy formy Liverpool netrpí. Pochodeň, díky které Reds stále svítí naděje na historickou sezónu, převzala nová akvizice Luis Díaz a Sadio Mané, na kterého měl AFCON zcela opačný efekt, než tomu bylo v Salahově případu.

Zdroj: Goal.com, transfermarkt.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.