I přes neshody ve vedení zůstává Massimiliano Allegri u kormidla Juventusu

I přes neshody ve vedení zůstává Massimiliano Allegri u kormidla Juventusu

Juventus zažil velice nešťastnou sezónu. Po nezvládnutém středečním finále poháru proti Interu Milán, je jasné, že skončí bez trofeje. Utrpení Bianconeri se ještě znásobilo poté, co byl Allegri v závěru  zápasu vyloučen za vzteklý výbuch.

Rozzuřený byl také Pavel Nedvěd, a poté co mluvil s týmem, měl i vážnou konfrontaci s italským trenérem.

Nespokojenost ředitele Juventusu není zapříčiněna pouze finálovým selháním. Nedvěd má výhrady k celé sezóně. Dle jeho názoru Stará dáma pod Allegriho taktovkou nezaznamenala žádný viditelný pokrok, a není si jistý, že by tomu mělo být v příští sezóně jinak.

Navzdory Nedvědově frustraci, kterou zdánlivě sdílí velká část fanouškovské základny, Agnelli nemá v úmyslu Allegriho letos v létě propustit, přičemž k tomu má zejména tři důvody.

Prvním z nich je, že předseda Juventusu má v Allegriho důvěru. Věří, že po těžké návratové sezóně může v Turíně situaci stále zvrátit k dobrému. Na začátku sezóny neměl situaci zrovna nejlehčí, neboť se musel vypořádat se ztrátou Cristiana Ronalda, který na konci přestupového období dal Juventusu vale a zamířil na Ostrovy.

Druhým důvodem je dlouhá smlouva, kterou má Allegri s Juventusem; ta vyprší v roce 2025 a vydělává italskému stratégovi 7 milionů eur čistého za sezónu plus přídavky, takže pro Bianconeri by bylo neuvěřitelně  nákladné ho předčasně propustit.

Agnelli konečně chápe různé potíže, kterými byla tato sezóna protkána. A oceňuje skutečnost, že i přesto se tým kvalifikoval do Ligy mistrů. Pozdní odchod Ronalda a vážné zranění, které utrpěl Federico Chiesa, jednoznačně ovlivnily Allegriho práci. 

Zdroj: football-italia.net

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.