Ancelotti vyložil karty na stůl. S předstihem odtajnil taktiku na Liverpool

Ancelotti vyložil karty na stůl. S předstihem odtajnil taktiku na Liverpool

Nebývá zvykem, aby fotbaloví trenéři vyrukovali s taktikou ještě před zápasem. Většina z nich si svá kouzla nechávají skryta před zrakem veřejnosti, avšak výjimka potvrzuje pravidlo. Onou výjimkou je Carlo Ancelotti, ten již dnes odtajnil, s jakou formací bude chtít uspět ve finále milionářské soutěže.

Zkušený Ital byl k médiím zcela otevřený.  "4-3-3," přiznal Ancelotti formaci, kterou bude hrát podle deníku AS .

"Myšlenka se moc nemění, jen trochu způsob, jak bránit soupeře a tlačit na něj.“

Ancelotti si v aktuální sezóně pohrával s více variacemi rozestavení. Nejčastěji se však jednalo o rozestavení 4-3-3.

Očekává se, že v podobném rozestavení bude hrát i Liverpool, kterému by neměl v základní sestavě absentovat Fabinho, jenž musel kvůli zranění předčasně opustit hřiště v ligovém klání s Aston Villou.

Madridský velkoklub bude do finálového střetu vstupovat v dobrém rozpoložení, neboť se mu podařilo získat 35. ligový titul.

"Máme před sebou výzvu hrát finále po vítězství v lize, víme, že máme nedostatek času a že musíme být intenzivní. Pracujeme však velmi dobře." Pochválil své svěřence trenér, kterému se jako prvnímu v historii podařilo získat mistrovský titul v každé z top 5 lig.

Souboj Realu s Liverpoolem nabírá na pikantnosti. Reds budou chtít královskému klubu vrátit finálovou porážku z roku 2018, na druhou stranu Ancelotti před nedávnem uvedl, že během svého působení v Evertonu, mu klub přirostl k srdci, a tudíž je možné, že bude bojovat i za modrou stranu Liverpoolu.

zdroj: mirror.co.uk