Liverpool vydřel tři body na Southamptonu a udržel se v bitvě o titul. Rozhodne poslední kolo

Dohrávkou posledního zápasu sedmatřicátého kola pokračovala v úterý anglická Premier League. Extrémně důležité utkání v boji o titul nakonec fotbalisté Liverpoolu zvládli. Měli ale velké problémy.

V předposledním kole Premier League byl velmi zajímavý duel mezi Tottenhamem a Burnley. „Kohouti“ bojují o účast v Lize mistrů, kdežto Burnley, kde působí momentálně dlouhodobě zraněný i český útočník Matěj Vydra bojují o setrvání v elitě. Vítězství domácím zajistil nejlepší střelec domácích Harry Kane, když v prvním poločase nastaveném čase neomylně proměnil pokutový kop.

Leicester si nad sestupujícím Watfordem otevřel střelnici. Byť Watford začal proti „Liškám“ skvěle a už v 6. minutě šel díky brance Pedra do vedení. Tak následné dvě branky Vardyho, Barnese a jedné Meddisona zhatili domácím veškerou euforii.

Manchester City zaváhal na London Stadium. West Ham po povedeném prvním poločase pouze remizoval s výběrem Pepa Guardioly 2:2. V dresu Hammers se dvakrát prosadil Jarrod Bowen. Citizens pak nakonec i díky vlastnímu gólu Vladimíra Coufala uhráli důležitý bod v boji o titul. Český reprezentační obránce společně s Tomášem Součkem odehráli celý zápas.

Liverpool, potřeboval v Southamptonu zvítězit, aby udržel reálné naděje na mistrovský titul. Utkání přitom nezačal vůbec dobře. Už od třinácté minuty totiž fotbalisté "The Reds" prohrávali 1:0, díky krásné ráně Redmonda. Na tento gól ovšem v sedmadvacáté minutě odpověděl Minamino. Do konce první půle si již fotbalisté Liverpoolu příliš šancí k otočení stavu utkání ovšem nevypracovali.To tedy přišlo až krátce před sedmdesátou minutou, kdy se stal hrdinou utkání Matip, který důležitým gólem vrátil svěřence trenéra Kloppa zpět do bitvy o titul. O anglickém mistrovi tak rozhodne až neděle. Fotbalisté z Anfield Road musí zvítězit a čekat na případné zaváhání Manchesteru City.

Premier League – 37. kolo:

Tottenham - Burnley 1:0 (45.+7 Kane z pen.)

Aston Villa - Crystal Palace 1:1 (69. Watkins - 82. Schlupp)

Leeds - Brighton 1:1 (90.+2 Struijk - 21. Welbeck)

Watford - Leicester 1:5 (6. Pedro - 21. a 70. Vardy, 46. a 86. Barnes, 18. Maddison)

West Ham - Manchester City 2:2 (24. a 45. Bowen - 49. Grealish, 69. vlastní Coufal)

Wolverhampton - Norwich 1:1 (55. Nouri - 37. Pukki)

Everton – Brentford 2:3 (10. Calvert-Lewin, 45+2. z pen. Richarlison - 37. Coleman vl., 62. Wissa, 64. Henry)

Southampton - Liverpool 1:2 (13. Redmond – 27. Minamino, 67. Matip)

Zdroj: livesport.cz