Největší chyba Sparty byla, že nekoupila lídra, tvrdí Švancara, jehož zklamali i letenští brankáři

Největší chyba Sparty byla, že nekoupila lídra, tvrdí Švancara, jehož zklamali i letenští brankáři

Petr Švancara je ohledně sparťanských šancí na finiš s trofejí spíše skeptik, což už v posledních týdnech uvedl několikrát. Zatím naposledy se tak stalo v jeho pondělním komentáři pro aktualne.cz.

"Sparta vyhrála derby, určitě ji to trošku nakopne před nejdůležitějším utkáním roku, před finále poháru, vylepší se atmosféra v kabině, nastane příjemnější nálada. Ale že by ji to posunulo v kvalitě, to moc ne. Opakuji, že jí moc nevěřím, dlouhodobě má problémy zopakovat dobrý výkon, aby jela nějakou šňůru. Slovácko bude na ni nachystané, hraje velmi dobře, teď porazilo v pohodě Hradec 3:0. Proto je pro mě větší favorit Slovácko," ozřejmil na stránkách aktualne.cz čtyřiačtyřicetiletý expert.

Podle jeho slov je škoda, že exreprezentant Bořek Dočkal opouští prvoligová kolbiště již ve třiatřiceti letech. Tím spíš, že například o jedenáct let starší Gianluigi Buffon je stále aktivním fotbalistou. "Nevím, jakou měl Bořek Dočkal domluvu s trenérem Michalem Horňákem, proč se s ligou a sparťanskými fanoušky nerozloučil v Edenu, kde vyrůstal. Ale je možné, že se tak stane ve finále poháru. Mě hrozně mrzí, že končí. Pořád ještě mladý kluk, měl by to zvážit, bude nám chybět," přidal na aktualne.cz bývalý útočník Slavie, Slovácka, Žižkova nebo Brna.

Sám neví, co za tím je. "Když končí takový fotbalista, tak není v klubu něco v pohodě. Ale to už není několik let, to přece víme. Uvnitř se něco děje, možná se bije víc názorů, majitele, ředitele Čupra, manažera Rosického. K tomu další změna trenéra, každý chce hrát jiný fotbal s jinými hráči. Podle mého největší byla chyba, že nekoupila lídra. Pořád se to motalo okolo Hložka, Hancka a právě Dočkala. Zklamali mě i gólmani, dostávali také špatné góly jako slávističtí," podotkl na aktualne.cz Švancara.

Že by se tedy v Generali Česká pojišťovna aréně posiloval v dalších týdnech i brankářský post? Ruku v ruce s očekávaným odchodem odstaveného Florina Nity je to velmi pravděpodobné.

Post pravého beka je jednou z letních priorit Sparty. Ta to vyřeší příchodem Mejdra...

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.