Nikam neodcházím, ale nevím, jaké má Wisla plány, říká po pádu níž Ondrášek. I Liga bude ještě těžší než Ekstraklasa

Nikam neodcházím, ale nevím, jaké má Wisla plány, říká po pádu níž Ondrášek. I Liga bude ještě těžší než Ekstraklasa

V sousední Ekstraklase zažilo pád hned několik českých zástupců. Do druhé polské ligy se totiž poroučí jak Nieciecza, tak Wisla Kraków.

Zatímco v prvním případě se pod to podepsali jak trenéři Radoslav Látal s Radimem Kučerou, tak hráči Matěj Hybš, Michal Hubínek a Tomáš Poznar, ve druhém případě nedokázali soutěž udržet Matěj Hanousek, Michal Frydrych, Jan Kliment a Zdeněk Ondrášek.

Wisla, jejíž konto zdobí třináct titulů mistra země, opustí polskou nejvyšší soutěž po dlouhých 28 letech. "Je to katastrofa pro nás i fanoušky, kteří s námi byli celou dobu. Máme nejlepší fanoušky, ale realita je taková. Nyní je třeba udělat vše pro to, aby se Wisla vrátila do Ekstraklasy," burcoval Ondrášek, jenž se vrátil do svého oblíbeného klubu letos v lednu.

Na jaře však Wisle příliš nepomohl. Klub vyhrál jediný ze čtrnácti utkání a žádná velká sláva nebyla ani celková ofenzivní bilance v podobě 16 nastřílených branek.

"Není to jen o jednom zápase, táhne se to už dlouho. Bohužel jsem to zažil už v Norsku, ale to bylo jiné. Tohle je něco nepředstavitelného. Nevěřili jsme, že k tomu dojde, ale na jaře jsme vyhráli pouze jednou, takže jsme mohli těžko pomýšlet na čelo tabulky. Chyběly nám body, góly. Nebojovalo se, takhle se hrát nedá. Někteří lidé vůbec netuší, co obnáší druhá liga. Bude to ještě těžší než Ekstraklasa, protože tam všichni bojují a běhají. Před deseti lety vládla tiki taka a dneska všichni bojují. Když se nebojuje, vypadá to, jak to vypadá," přidal bývalý hráč Viktorie Plzeň, Dallasu nebo Tromsö.

A co bude dál? V úvodu roku se dohodl na kontraktu do června 2023 s opcí na další rok. "Nikam neodcházím, ale nevím, jaké má klub plány," neměl problém přiznat Českou tiskovou agenturou citovaný bývalý reprezentant Česka se sedmi mezinárodními starty.

Slovácko-Sparta, Teplice - Vlašim, Real - Betis, Frankfurt-Rangers, Sassuolo - AC Milán i Limbovo finále

 Zdroj: ČTK