Cítím, jak kluci dýchají Spartou, líčí Horňák. Oproti béčku tráví v tréninkovém centru až o 5 hodin více času...

Cítím, jak kluci dýchají Spartou, líčí Horňák. Oproti béčku tráví v tréninkovém centru až o 5 hodin více času...

Zaskakující hlavní kouč Sparty Michal Horňák ví, že má před sebou letenské "S" zápas roku a je rád, že se tým po zvládnutím derby trochu uklidnil. Minimálně po psychické stránce skalp Slavie nepochybně pomůže...

Napověděl mu výkon v derby sestavu pro středeční finále MOL Cupu? "Mnozí hráči si řekli o základní sestavu. Máme široký kádr, nerad bych prozrazoval a naznačoval nějaké varianty. Hra byla slušná a měli bychom se od toho odrazit směrem k finále. Neznal jsem přesně atmosféru, která tu byla před tím. Od mého příchodu se nálada zlepšila, zejména po vítězném derby, ale to je normální, když vyhrajete. Po každém vyhraném zápase se vám lépe dýchá, vstává a jdete do práce s úsměvem. To zná každý, když se vám práce daří, tak se do ní těšíte," uvedl na stránkách sparta.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Dočasný záskok v áčku Sparty ovlivnil i jeho osobní život. "Překvapivě lépe spím, nevím, jak je to možné. Sice se dříve budím, ale usínám v pohodě. Tomu se trochu divím. V porovnání s béčkem tu trávím mnohem víc času. Po tréninku v béčku jsem odcházel třeba kolem třetí hodiny odpoledne, Teď odtrénujeme a já ze Strahova odcházím třeba kolem osmé hodiny. Práce je hrozně moc, nechceme nic podcenit, děláme vše pro to, abychom poslední zápasy zvládli," ubezpečil letenskou fanouškovskou obec stratég, jenž bude moci v Uherském Hradišti proti Slovácku opět využít i zkušeného Davida Pavelku.

Jaký je jeho pohled na sparťanskou budoucnost a vůbec současnou kabinu? "Jsem tu teprve týden, věnuji svůj čas a energii týmu, herní stránce a tomu, abychom byli úspěšní. Nedělám nic jiného, nepřemýšlím o tom, co bude dál. Všechno se bude řešit po středečním zápase. Uvidíme, jak to dopadne. Teď se soustředím jen na tým, abychom zvládli středeční finále. Většinu kluků znám z mládežnických kategorií. To dřív nebývalo, už vůbec ne za mě, když jsem hrával. Talenty máme, jsou tu kvalitní hráči. Cítím, jak kluci dýchají Spartou, chtějí úspěch a poslední zápas zvládnout. Vidím na nich velkou motivaci," zakončil na klubových stránkách dvaapadesátiletý odborník z Generali Česká pojišťovna arény.

Za posledních 14 dní se toho v klubu i v kabině hodně změnilo, přiznává Hancko. Trofej chce pro Dočkala, Hložka a Panáka

Zdroj: sparta.cz