Měl jsem problém ujít 100 metrů se svým synem, tvrdí končící Škrtel, jenž si nepamatuje den bez bolesti

Měl jsem problém ujít 100 metrů se svým synem, tvrdí končící Škrtel, jenž si nepamatuje den bez bolesti

Sedmatřicetiletého slovenského stopera Martina Škrtela čeká loučení s profesionální kariérou. Svůj poslední zápas sehraje obránce Spartaku Trnava v sobotu v závěrečném kole slovenské ligy proti Dunajské Stredě.

Bývalý střední obránce Zenitu Petrohrad, Fenerbahce Istanbul, Basaksehiru i Liverpoolu, jenž u našich východních sousedů ovládl anketu Hráč roku hned čtyřikrát, se rozhodl odejít do penze kvůli dlouhodobým zdravotním problémům.

"Můj zdravotní stav není takový, jak bych si představoval. Mám problémy se zády a s ploténkami. Každý, kdo má podobné potíže, ví, že to není nic příjemného," přednesl na tiskové konferenci někdejší reprezentant Slovenska se 104 mezinárodními starty.

"Omezuje mě to i v osobním životě. Nepamatuju si den, který jsem strávil bez bolesti. Poslední měsíce jsem hrál zápasy pod injekcemi a měl jsem problém ujít sto metrů se svým synem," poodkryl se slzami v očích osmifinalista světového šampionátu z roku 2010, který se vrátil do slovenské ligy v loňském roce po sedmnácti letech v zahraničí.

V doznívající sezoně slovenské ligy zasáhl rodák z Handlové do 20 soutěžních zápasů a Trnavě pomohl k bronzové pozici a ovládnutí tamního poháru, v němž si Spartak vychutnal mistrovský Slovan Bratislava. V evropských pohárech už ovšem bude za pár měsíců Procházku, De Azeveda, Kamenára a spol. pouze sledovat...

Příběh pokračuje, raduje se Traoré, jehož spolupráce se Slavií může probíhat i po ukončení hráčské kariéry...

Zdroj: ČTK