Proč nebyli v základu Dočkal ani Pavelka? Sázka na rychlé, mladé a dravé kluky Horňákovi nevyšla...

Proč nebyli v základu Dočkal ani Pavelka? Sázka na rychlé, mladé a dravé kluky Horňákovi nevyšla...
OBSAHUJE OHLASY

Michal Horňák, prozatimní kouč neúspěšného finalisty MOL Cupu, musel na pozápasové tiskové konferenci v Uherském Hradišti vysvětlovat i to, proč nefigurovali v základní sestavě zkušení exreprezentanti Bořek Dočkal a David Pavelka.

"Chtěli jsme navázat na poslední utkání se Slavií, kdy se nám to povedlo výsledkově i herně. Chtěli jsme tam dát rychlé, mladé a dravé kluky, kteří by nám zrychlili hru. To se nám paradoxně nepovedlo. Hru se nám zrychlit nepovedlo. Ani produktivita nebyla žádná," smutnil na webu sparta.cz nástupce Pavla Vrby.

A proč poslal loučícího se kapitána Dočkala na plochu až v osmašedesáté minutě a nikoliv dříve? Jeho kreativita se mohla nezkušeným hostům jednoznačně hodit...

"Až v 68. minutě? My jsme potřebovali podpořit ofenzivu. V druhé půli jsme poslali do hry všechny ofenzivní hráče, které jsme měli na střídačce. Jestliže tam dáte všechny ofenzivní hráče, potom vám můžou chybět hráči do defenzivy při rychlých brejcích a standardních situacích. Kdybychom to udělali dřív, tak jsme mohli dostat ještě další góly. To už teď ale nezjistíme," krčil rameny vicemistr Evropy z roku 1996, jehož slova vyšla na sparta.cz.

Třiatřicetiletý Dočkal se tak rozloučil s profesionální kariérou prohrou 1:3. S odchodem z Generali Česká pojišťovna arény je spojován právě i bývalý hráč Kasimpasy Pavelka, jenž v ukončeném ročníku domácího poháru odehrál jen 20 minut čistého času. Ten ještě kariéru neukončuje, ale změna klubové příslušnosti je reálná.

Krejčí: Na dobré zápasy nedokážeme odpovědět stejným výkonem. V tom nás tlačí bota

Zdroj: sparta.cz