Horejšova další trenérská cesta už je jasná. Svého nového zaměstnavatele považuje za domácí top tým...

Horejšova další trenérská cesta už je jasná. Svého nového zaměstnavatele považuje za domácí top tým...

Další trenérská cesta pětačtyřicetiletého odborníka Davida Horejše už je jasná a jih země, kde působil posledních šest a půl roku, vymění za sever.

Na kontraktu se totiž domluvil s jabloneckým majitelem Miroslavem Peltou a jeho úkolem bude vrátit zelenobílé barvy opět do popředí tabulky.

"Těším se, je to obrovská motivace. V Budějovicích mi skončila smlouva a pan Pelta o mě projevil zájem," přiblížil na stránkách Deníkem Sport uznávaný stratég, který staví dvojnásobného vítěze domácího poháru výše než Dynamo.

Půjde o jeho druhou prvoligovou štaci. "Nehledě na výsledky v poslední sezoně beru Jablonec jako český top tým a věřím, že dokážeme navázat na to, co se nám povedlo v Budějovicích. Některé hráče jsme chtěli do Dynama, ale šli hrát evropské poháry do Jablonce, takže jim to teď můžu sečíst," usmíval se portálem isport.blesk.cz citovaný kouč, jenž ukončil hráčskou kariéru přesně před deseti lety.

Vlastimila Hrubého už v Jablonci nepotká a to samé zřejmě bude platit i pro některé další hráče z éry Petra Rady, kteří vlastníka v poslední době nepřesvědčili a budou si balit kufry.

V kádru pohárového vítěze bude rušno. Jurečkův konec je jistý, u Sadílka je otazník. Co Kadlec, Cicilia či Nguyen?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.