Leicester si odvezl ze Staamford Bridge cenný bod, Everton přetlačil Crystal Palace

Everton zdolal v dohrávce anglické ligy Crystal Palace po obratu 3:2 a kolo před koncem sezony si zajistil záchranu v Premier League. Až v posledním zápase bude odvracet hrozbu sestupu Burnley, které uhrálo remízu 1:1 na hřišti Aston Villy. Třetí místo v tabulce si pojistila Chelsea rovněž díky remíze 1:1 s Leicesterem.

Evertonu se podařilo otočit nepříznivě vyvíjející se utkání a po přestávce se postaral o fantastický obrat, díky kterému si zajistil definitivní záchranu v soutěži. Rozhodující trefu zaznamenal pět minut před koncem svou teprve pátou brankou v ročníku kanonýr Dominic Calvert-Lewin.

V posledním kole hraném 22. května Toffees jedou do Londýna, kde sehrají duel s Arsenalem. Ve stejný čas Eagles přivítají Manchester United.

Aston Villa doma v dohrávce 18. kola Premier League nedokázala využít své převahy a s Burnley pouze remizovala 1:1. Skóre zápasu překvapivě otevřeli hosté, když se v poslední minutě první půle trefil Ashley Barnes, už tři minuty po přestávce však bylo díky gólu Emiliana Buendíi vyrovnáno. Clarets nerozhodný stav ubránili, a stále tak živí naději na setrvání mezi anglickou elitou. Momentálně je od sestupu dělí pouze lepší skóre.

Blues v dohrávce 27. kola anglické Premier League doma nevyzráli na svého soupeře z Leicesteru, když dosáhli pouze na remízu 1:1. O úvodní branku se v šesté minutě postaral rozjetý James Maddison, který si tak připsal již 14. trefu z oblasti mimo pokutové území od svého debutu v roce 2018. Na jeho úspěch ale stihl ještě v první půli zareagovat Marcos Alonso. Na výherní branku už domácí nedosáhli i díky vynikajícímu výkonu Dána Kaspera Schmeichela.