Matějovského uvidíme na prvoligových kolbištích i v jednačtyřiceti letech. Láká ho ovládnutí poháru...

Matějovského uvidíme na prvoligových kolbištích i v jednačtyřiceti letech. Láká ho ovládnutí poháru...

Marek Matějovský si k tomuto datu připsal v české nejvyšší soutěži 372 zápasů a protože bude součástí branže také v ročníku 2022/2023, svou bilanci bude moci dále rozšířit.

Smlouva do konce června 2023 už je podepsaná. "Prodloužení smlouvy s Markem Matějovským si všichni v klubu velmi moc vážíme, jednání s ním bylo korektní a rychlé. Jsme rádi, že se nám podařilo najít vzájemnou dohodu spolupráce na další rok," pronesl na fkmb.cz generální ředitel David Trunda.

Spokojen je i sám dirigent s minulostí ve Spartě či Readingu. "Je příjemné končit sezónu úspěšně a v pozitivním rozpoložení. Ovšem celý ligový ročník bych nazval hořkosladkým, protože ambice jsme měli vyšší a potencionál týmu byl větší, než konečné sedmé místo. Věřím, že na úspěšně zvládnutou nadstavbu můžeme navázat a už teď hlásím, že v příštím ročníku budeme chtít být úspěšnější. Každá nová sezóna pro mě vždy byla a i letos je výzva s nějakým očekáváním. Věřím, že když jsem se rozhodl pokračovat, bude nejbližší sezóna úspěšnější, než ta právě skončená," přidal na klubových stránkách čtyřicetiletý veterán.

Co rozhodlo o dalším prodloužení dlouhé kariéry? "Rzhodlo to, že se cítím dobře zdravotně, cítím se dobře na hřišti, ale především ve zdejší hráčské kabině, v níž je fajn atmosféra. Přispěl k tomu i nově složený realizační tým, který ovzduší v kabině svým způsobem odlehčil a ukázalo se, že nám to pomohlo a nakoplo nás to ke zlepšeným výkonům a mělo by to tak i pokračovat. Končit v této době by proto bylo asi hodně špatné. Samozřejmě záleží na tom, zda o mé hráčské služby je zájem od vedení klubu a realizačního týmu," doplnil kolega Ewertona, Škody, Skaláka a spol.

A přijde příští rok další prodloužení o jednu sezonu, nebo už ne? "Je pravda, že v posledních dvou letech jsem opakovaně říkal, že ta příští vypadá na poslední, a dnes to cítím obdobně, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Teprve v průběhu sezóny ji budeme vyhodnocovat podle mého zdraví, výkonu a zájmu klubu. Když nyní řeknu, že mám před sebou poslední sezónu, tak zároveň v koutku mysli si ponechávám místečko pro pochybnosti a zvažování dalšího pokračování. Přiznávám, že když jsem sledoval úspěch Slovácka v českém poháru a v jeho sestavě Kadlece, který je v podobné týmové roli jako já, pomyslel jsem, jak by bylo krásné zažít něco podobného s Boleslaví. Uvidíme v příštím roce," uzavřel na fkmb.cz boleslavský špílmachr.

Bijec Sparty Čvančara se po finále poháru při setkání s fandy rozbrečí jak malý kluk. K pláči je ale celý klub

Zdroj: fkmb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.