Málek? Opora svého týmu s touhou zahrát si první ligu

Málek? Opora svého týmu s touhou zahrát si první ligu

Líšeňská opora a klíčový středový hráč Jaroslav Málek sní o působení v elitní soutěži. K zmíněné tužbě ještě nedávno vedly dvě cesty. Buď se s Líšní probojovat přes náročnou a nevyzpytatelnou baráž, nebo přestupem do prvoligového klubu. Ta první je, minimálně pro letošek, po prohře na hřišti posledního Žižkova již uzavřená. Druhá je ještě pořád reálná. 

S fotbalem začínal v Rájci-Jestřebí a po několika letech strávených třeba v Jihlavě, Břeclavi, Třinci nebo v Hlučíně se dostal do týmu z okrajové části Brna. Hned v první sezóně jeho ale i premiérové Líšně ve F:NL se ve 23 zápasech dvakrát střelecky prosadil a přispěl tak k celkovému 9.místu. V následujícím ročníku se stal Málek se 13 brankami nejlepším střelcem celé druhé ligy, pro klub z toho s 50 body bylo konečné 2. místo, které ale zrovna v té době neznamenalo ani barážovou možnost postupu do nejvyšší soutěže.

Letos unikla "Marvanům", jak se mužstvu přezdívá, baráž jenom o jediný bod. Hbitý středopolař však zaznamenal 11 přesných zásahů. 

V civilním zaměstnání rozvozce ovoce a jeho oblíbeným klubem je Barcelona, trenérem zase Jürgen Klopp. Ovšem na hřišti se pohybuje uprostřed záložní řady na pozici s největší podporou hrotového útočníka. Zdobí ho velmi dobrá technika spojená s kontrolou míče. Přehled ve hře dokazuje přesnými přihrávkami a orientací i v menším prostoru. Dynamika, střelba ze střední vzdálenosti a efektivita v koncovce jsou faktory, které záložníka s číslem 14 na dresu předurčují k uplatnění pro nejvyšší českou soutěž. 

Dostane líšeňský šikula ve 30 letech ještě nabídku z Fortuna:ligy, aby ukázal své dovednosti a přednosti?

Matějovského uvidíme na prvoligových kolbištích i v jednačtyřiceti letech. Láká ho ovládnutí poháru...

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.