AS Řím si zajistil účast v Evropské lize, co to znamená pro Slovácko?

AS Řím si zajistil účast v Evropské lize, co to znamená pro Slovácko?

Fotbalisté AS Řím si v italské Serii A zajistili vítězstvím 3:0 nad FC Turín postup do Evropské ligy. Což může být skvělou zprávou pro Slovácko.

 

AS Řím nemůže po včerejším vítězství skončit v italské lize hůř než na šestém místě, které zajišťuje účast ve skupinové fázi Evropské ligy. V předkole Evropské ligy už má od minulého týdne jisté místo i druhý účastník finále Konferenční ligy Feyenoord, který skončil v nizozemské lize třetí, a Slovácko by se tak mohlo posunout do kvalifikace o Evropskou ligu. Zatím má jistou účast ve 3. předkole Konferenční ligy.

Propočty vycházejí z toho, jak Unie evropských fotbalových asociací postupovala v minulých letech.

Vítěz domácího poháru měl původně startovat ve 2. předkole Evropské konferenční ligy, avšak po vyřazení ruských týmů, nastal posun do 3. předkola. Slovácko možná poskočí ještě výše. UEFA zatím případný přesun vítěze českého poháru do předkola Evropské ligy nepotvrdila. Jedná se však o velice pravděpodobný scénář, na základě řešení z let minulých. A vypadá to, že Slovácko by mohlo být v rámci 3. předkola Evropské ligy dokonce nasazeným týmem.

Potenciálním soupeřem, by pak mohl být jeden z vyřazených týmů z 2. předkola Ligy mistrů nemistrovské větve.

Důvody k oslavám má i anglický útočník AS Řím Tammy Abraham, který díky 17 vstřeleným brankám, překonal rekord, v počtu branek anglických hráčů, v rámci jedné sezóny Serie A.

Zdroj: tn.nova.cz, Livesport.cz