Škrtel pověsil kopačky na hřebík. Emotivní loučení v kotli s fanoušky, ale i vzkaz od Torrese

Škrtel pověsil kopačky na hřebík. Emotivní loučení v kotli s fanoušky, ale i vzkaz od Torrese

Fanoušci Trnavy byli svědky emotivního zápasu na závěr letošní sezóny. S kariérou se zde loučila ikona Martin Škrtel, která v minulosti prošla slavnými kluby jako Liverpool, Zenit Petrohrad, Fenerbahce či Atalanta. Kopačky se rozhodl pověsit na hřebík ve svých sedmatřiceti letech a pochlubit se může i 104 starty za národní výběr Slovenska.

Loučení proběhlo v duelu s Dunajskou Středou a před zápasem se na hrací ploše objevila i jeho manželka Barbora a syn Matteo. Následně nastoupili spoluhráči s dresem s číslem 37 a jeho jménem. Na velkoplošné obrazovce se objevil pozdrav od španělského útočníka Fernanda Torrese, se kterým strávil úspěšné období v Liverpoolu. Škrtel pak odehrál symbolických 37 minut, neboť tato číslovka jej provázela během celé jeho kariéry.

Ve zmíněné minutě přišlo emotivní loučení, které dojalo i samotného hráče. Obstoupili jej spoluhráči a z tribun se ozýval aplaus. „Trochu jsem se obával, jestli vydržím fyzicky. Čas ale pomalu plynul a v pětatřicáté minutě jsem si začal uvědomovat, že konec je blízko. Potom přišly emoce. Samozřejmě vás to dostane, když slyšíte lidi skandovat svoje jméno a vidíte tolik známých, spoluhráčů, rodinu..,“ nechal se slyšet Škrtel.

Do mixzóny pak dorazil uvolněný, v ruce držel pivo a před kamerami z něho upíjel. „Už jsem v důchodu, takže můžu. Doteď jsme se museli vzájemně vyhýbat. Když jsem si chtěl dát pivo, muselo to být v omezeném počtu a samozřejmě v nějaké formě. Důchodci si to už ale mohou dovolit, tak mi to snad prominete,“ zavtipkoval někdejší slovenský obránce.

Spartak Trnava již s předstihem deklaroval, že s ním v klubu počítá i nadále. Ještě ale nebylo rozhodnuto, jakou funkci by vykonával. „Ještě je na všechno čas. Tento týden byl emočně náročný, sám jsem si ani nepředstavoval, že bude tak těžké to oznámit spoluhráčům. Myšlenky jsou po tom všem čerstvé, ale s prezidentem a majitelem kubu jsem se už dohodl, že si teď vezmu nějaký čas na odpočinek a potom se začneme rozmýšlet, jak bychom si mohli pomoci,“ dodal Škrtel.

Zdroj: sportky.zoznam.sk