Německá policie vyšetřuje fotbalisty Frankfurtu. Kvůli pyru

Německá policie vyšetřuje fotbalisty Frankfurtu. Kvůli pyru

Hvězdám německého Eintrachtu Frankfurt Timothy Chandlerovi (32), Gonçalo Paciênciovi (27) a Aymenu Barkokovi (23) může být po oslavách trofeje pro vítěze Evropské ligy ouzko. Zažívají totiž něco, co běžně schytávají fotbaloví ultras. Poté, co zmínění fotbalisté na balkóně zapálili při oslavách bengálské ohně, začala je vyšetřovat policie.

Ta totiž označila chování fotbalistů za trestný čin a hráči by dokonce mohli čelit žalobě. Výsledky policejního vyšetřování budou v nejbližších dnech předány státnímu zastupitelství. „Události jsme zdokumentovali jako důkaz a zahájili příslušné trestní řízení,“ potvrdil německému BILDU mluvčí policie Thomas Hollerbach.

Podle něj je nyní na řadě státní zastupitelství ve Frankfurtu. „Zda toto prvotní podezření z trestného činu potvrdí, nebo ho přesune pouze na řízení ve správním deliktu nelze zatím definitivně posoudit. Toto právní posouzení provádí pouze státní zastupitelství,“ vysvětlil policejní mluvčí.

Pokud frankfurtské státní zastupitelství dospěje k závěru, že se nejedná o trestné činy, bude řízení předáno příslušnému orgánu (pokutovému úřadu) ve městě Frankfurt jako řízení o správním přestupku.

Fotbalisté tak schytávají medicínu policie, kterou běžně zažívají na stadionech fotbaloví ultras kvůli atmosféře, kterou ale chtěli také fotbalisté vygradovat.

Eintracht porazil ve středu 18. května 2022 v Seville ve finále Evropské ligy po penaltách skotský Glasgow Rangers. Pro Frankfurt to znamená druhý mezinárodní titul v klubové historii, a navíc též vstupenku do základní skupiny Ligy mistrů pro příští sezónu.

Zdroj: BILD.de

Moyes nastínil plány na příští sezónu. Figuruje v nich i Souček?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.