Bahův prodej do Primeira Ligy se dotahuje a finančně překoná Kalase i Coufala. Jaký by mohl být nový rekord?

Bahův prodej do Primeira Ligy se dotahuje a finančně překoná Kalase i Coufala. Jaký by mohl být nový rekord?

Petar Musa by neměl být jediným slávistou, který během tohoto letního transferového okna zamíří do struktur slovutné Benfiky Lisabon. Již brzy by se měl k chorvatskému útočníkovi přidat také dánský obránce Alexander Bah.

I když bylo v posledních dnech ohledně jeho přesunu na Da Luz ticho, portugalský gigant se měl tento týden konečně přiblížit představám vedení Slavie o odstupném. I s bonusy by mohl poslat do Vršovic až devět milionů eur, čili přibližně 230 milionů korun.

A to je suma, jež by z Baha, kolem něhož už před pár měsíci slídil anglický Brentford, udělala nejdražšího obránce, který kdy opustil Fortuna:ligu, protože by trumfla jak Tomáše Kalase (Chelsea), tak Vladimíra Coufala (West Ham).

Protože si ho úřadující vicemistr české ligy pořizoval v úvodu loňského roku za 1,75 millionu eur, na čtyřiadvacetiletém trojnásobném reprezentantovi Dánska pěkně vydělá.

"Benfica nejprve nabídla částku nižší než osm milionů eur, podle našich zjištění ale Slavia tehdy odpověděla, že chce deset. Teď se mluví o tom, že oba kluby se měly shodnout na devíti milionech eur," citoval web isport.blesk.cz slova žurnality Marca Goncalvese z deníku O Jogo.

Post pravého obránce má být pro sedmatřicetinásobného šampiona Primeira Ligy letní prioritou a má se za to, že sportovní úsek Orlů nebyl v tomto směru spokojen ani s André Almeidou, ani s Gilbertem. "Pro klub je tahle pozice problémová nejen teď, ale trvá to už roky," zaznělo z úst novináře z O Jogo, jehož slova nabídl Deník Sport.

Sešívaní už přivedli na Bahovo místo Douděru a na cestě do Edenu je také Eduardo Santos, který by mohl zvládnout post na kraji jakbysmet.

Musa: Slavii se můj odchod vyplatil a já se blížím svým snům. Takový je fotbalový život, jdete za lepším

Zdroj: isport.blesk.cz