Do letenské kabiny se vrátí jako hlavni jazyk angličtina. Hráčům to rozhodně prospěje, hlásí Rosický

Do letenské kabiny se vrátí jako hlavni jazyk angličtina. Hráčům to rozhodně prospěje, hlásí Rosický

Bývalý obránce dánské reprezentace a čerstvý šéf sparťanské lavičky Brian Priske, jenž se pohybuje v trenérském světě jedenáctým rokem, vrátí do letenské kabiny jakožto úřední jazyk angličtinu.

Ta v ní naposledy vládla během nepříliš úspěšné éry s Andreou Stramaccionim. Podle sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického by to však neměl být výraznější problém...

"Je to věc, kterou určitě řešíme. Bavíme se o tom nějaký čas, chceme kolem Briana vytvořit dobrý tým, aby hráči dostávali přesné informace," uvedl na stránkách Deníku Sport jednačtyřicetiletý "Rosa".

Až bude extrenér Midtjyllandu a Antverp s asistentskou minulostí v FC Kodaň rozmlouvat v šatně, žádný z členů prvního týmu by neměl vyloženě tápat. "Na druhou stranu máme hodně mladých hráčů, střední generaci a kluky, kteří v cizině hráli," přidal ve Sportu letenský ředitel.

"Nicméně mladí na tom díky sociálním sítím a různým playstationům nejsou vůbec zle. Myslím si, že jim rozhodně prospěje, když budou komunikovat anglicky," uzavřel ve Sportu "Malý Mozart", jenž poprvé přišel do kontaktu se Spartou v roce 1988, když do ní přestoupil z Kompresorů Praha.

Úkoly pro Priskeho! Najít nového Hložka, oslovit kabinu či naučit hráče bránit standardky

Zdroj: Deník Sport