Trenér Valencie definitivně skončil. Jeho místo je připravený převzít Gattuso

Trenér Valencie definitivně skončil. Jeho místo je připravený převzít Gattuso

Novým trenérem fotbalistů španělského klubu FC Valencia by se měl stát Gennaro Gattuso. Účastník španělské La Ligy v pátek uvedl, že z funkce kormidelníka týmu odvolal Joseho Bordalasa.

Valencia skončila v minulé sezóně La Ligy na devátém místě. Dostala se však až do finále Copa del Rey, kde prohrála po penaltovém rozstřelu s Betisem Sevilla.

Klub v uplynulých sezónách snižoval náklady a prodal několik klíčových hráčů bez toho, aby je nahradil. Bordalasovi zbýval do konce smlouvy jeden rok, letos v lednu však kritizoval přestupovou strategii klub a jeho konec v klubu byl tak na spadnutí. „Klub chce poděkovat Josemu za jeho práci a obětavost v době jeho působení, v které se tým dostal až do finále Copa del Rey, a přeje mu hodně štěstí v jeho kariéře," napsal klub v prohlášení.

Gattuso údajně jedná s Valencií už několik týdnů a je připravený podepsat dvouletý kontrakt. Bývalý italský středopolař předtím trénoval SSC Neapol, se kterou v roce 2020 s vyhrál italský pohár, ale v následující sezóně byl propuštěn po sérii špatných výsledků.

Zdroj: Šport.sk

UEFA se omluvila fanouškům za události před finále Ligy mistrů. Kluby požadují důkladné vyšetření fiaska