PSG už má vyhlédnutou náhradu za Pochettina. Má jít o Mourinha. Ten je ale spokojený v Římě

PSG už má vyhlédnutou náhradu za Pochettina. Má jít o Mourinha. Ten je ale spokojený v Římě

Podle serveru 90min.com mají ve francouzském Paris Saint-Germain zájem, aby současného kouče Mauricia Pochettina nahradil na lavičce francouzského giganta věhlasný Portugalec José Mourinho.

Mistr francouzské soutěže má údajně již dlouho v plánu v létě s Pochettinem rozvázat smlouvu. Původně jej chtěli nahradit Contem, ale ten od té doby znovu prodloužil svůj kontrakt v londýnském Tottenhamu. Kromě nového kouče se PSG také blíží k angažování Luise Campose coby nového sportovního ředitele. A zdroje blízké 90min.com potvrdily, že bývalý šéf Lille nebo Monaka zvažuje své možnosti, jak by se mohl zbavit Pochettina.

Zástupci PSG už údajně oslovili i Mourinha, aby posoudili jeho zájem přijmout práci na Parc des Princes. Sám Portugalec je v tuto chvíli koučem římského AS, se kterým vyhrál Evropskou konferenční ligu. Možnému spojení nicméně nahrává fakt, že má „Special one“ blízký vztah s Camposem, pod kterým i působil během štace v Realu Madrid. Několik zdrojů 90min.com prý ale potvrdilo, že bývalý kouč Chelsea je velmi spokojený v Římě. Navíc sám prohlásil, že z týmu vítěze Evropské konferenční ligy odejít neplánuje.

„Mám velký respekt ke všem klubům, ve kterých jsem pracoval, ale dnes jsem stoprocentní Říman. Mají neuvěřitelné fanoušky,“ řekl po triumfu v Konferenční lize. „Nepochybně zůstanu v AS Řím. I když nějaké nabídky přijdou, chci tu zůstat,“ měl jasno devětapadesátiletý Portugalec závěrem května o své budoucnosti.

Kromě Mourinha má prý Campos též zájem o spolupráci s koučem francouzského Nice Christophem Galtierem a bývalým šéfem Monaka Leonardem Jardimem. Nejvíce se však hovoří se o Rubenu Amorim ze Sportingu Lisabon.

Zdroj: 90min.com

 Ajax jedná s Tottnehamem o prodeji Bergwijna. Útočník se ve Spurs neprosadil a rád by se podíval do Kataru

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.