Senzace se nekonala, Čechům nevyšly konce poločasů a se Španělskem uhráli bod, Portugalci rozdrtili Švýcary

Češi si ve druhém zápase Ligy národů se Španělskem připsali bod za remízu 2:2, když o tři body přišli až v 90. minutě. Portugalsko deklasovalo Švýcarsko.

První poločas mezi Českem a Španělskem moc brankových příležitostí nenabídl, přesto k vidění byly dvě přesné trefy. Už v 5. minutě český národní tým zaskočil Španělsko, když si Jan Kuchta všiml před brankou Jakuba Peška, který už měl jednoduchou úlohu. Gólem do prázdné brány se zapsal mezi střelce.

V průběhu poločasu Češi přišli o zraněného Jaroslava Zeleného a v závěru úvodního dějství i o jeho náhradníka Jakuba Jankta, trenér Šilhavý však chtěl dohrát první pětačtyřicetiminutovku v deseti, aby mohl využít další střídání až po změně stran. Český tým ale v oslabení inkasoval po povedené souhře Rodriho se zakončujícím Gavim.

Po změně stran začaly španělské hvězdy působit aktivnějším dojmem, ale do vedení šli svěřenci trenéra Šilhavého, když v 66. minutě si dlouhý balón převzal Jan Kuchta a nádherným lobem překonal Simóna. Španělé si přesto nakonec z Prahy odváží bod, když v 90. minutě na 2:2 vyrovnal hlavičkou Martínez.

V dalším utkání elitní skupiny Ligy národů Portugalsko deklasovalo Švýcary 4:0. Hlavní roli u toho sehrál hvězdný Cristiano Ronaldo, který dvě branky dal a na jednu přihrál.