Hložek měl blízko do Serie A, ale i tady sehrál roli Zlatan, v Bayernu se zase nevědělo, že bude končit Lewandowski

Hložek měl blízko do Serie A, ale i tady sehrál roli Zlatan, v Bayernu se zase nevědělo, že bude končit Lewandowski

Přestup Adama Hložka ze Sparty do zahraničního klubu se připravoval dlouho a pečlivě. O generační talent se zajímaly ty největší přední kluby z top 5 lig.

Velký zájem byl z Francie. „Velký interes projevoval Olympique Lyon, kde je za budování kádru zodpovědný Bruno Cheyrou, bývalý hráč Liverpoolu a můj velmi dobrý známý. O Adama Hložka se zajímal, navíc v Lyonu stále nezapomněli na Milana Baroše, se kterým tam kdysi byli velmi spokojeni a dobře na jeho prodeji do Galatasaray vydělali,“ netajil agent Paska, jehož slova vyšla na webu seznamzpravy.cz.

Nechybělo málo a Hložek skončil v Miláně. „Ozval se mi Paolo Maldini z AC Milan. Také jsme nad tím zauvažovali, ale říkal jsem si, že dvacetiletý kluk by to měl asi v konkurenci Girouda a Ibrahimovice velmi složité. To jsem samozřejmě netušil, že Zlatan hraje s utrženým vazem v koleni, to nevěděl nikdo,“ prozradil Paska pro Seznam Zprávy.

Trasa do Německa se vytyčila v lednu. „Adama Hložka si při ekonomických nárocích Sparty mohly dovolit tři, čtyři bundesligové kluby. Hovořil jsem o Adamovi s Dortmundem i Bayernem. Tam se mi to jevilo také složité, prosadit se přes Müllera s Lewandowskim. A zase: nikdo netušil, že Lewandowski bude chtít Bayern opustit. I tak platí, že nahrazovat jeho střeleckou potenci je v podstatě nemožné,“ dodal český agent pro web seznamzpravy.cz

Zdroj: seznamzpravy.cz